Przyzwyczailiśmy się do nich, ułatwiały nam podróżowanie po mieście i zapewniały bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bo kierowcy wiedzieli ile mają czasu na przejechanie choćby skrzyżowania.
Ostatnio pojawiła się informacja, że sekundniki mają całkowicie zniknąć, a system sterowania ruchem na skrzyżowaniach zarządzanych przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich ma zostać zmieniony z cykli stałych na akomodacyjny (zmienny).
Na szczęście jest dobra wiadomość. Jak poinformował poseł Rafał Weber, odbył on rozmowy z Podkarpackim Zarządem Dróg Wojewódzkich, co skutkowało konkretnymi zapewnieniami: po wykonaniu prac konserwacyjnych (m .im. wymiana sterowników) i naprawczych sekundniki zostaną uruchomione.
- Od 2018 roku przejazd alejami Jana Pawła II i ul. Staszica dzięki sekundnikom i zielonej fali jest płynny i bezpieczny. Przyzwyczailiśmy się do takiego systemu, jest on dla naszego miasta optymalny. Sekundniki spełniają swoją rolę, szczególnie na skrzyżowaniu przy Mostostalu, gdzie od 11 lat zainstalowane są kamery "łapiące" przejazd na czerwonym świetle. Uważam wręcz, że sekundniki powinny być na każdym skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną w mieście (cała ul. KEN też)- pisze na Facebooku poseł Rafał Weber.



Wasze komentarze (19)
~RST
2 Czerwca 2026 08:52:27
Ale z czego ten wielki zachwyt. Sekundniki nad którymi tak wszyscy pieją i tak nie działają. Takie sprawy powinien załatwić starosta ewentualnie jego zastępca, a Stasiu się lansuje przy LN bo pewnie chce przejąć stołek. lans i nic więcej.
~Jfkdkddk
13 Maja 2026 05:25:01
Ale kur.....a sukces kto dostanie za to nagrodę premie
~PiastTu154
12 Maja 2026 21:09:35
Mój mecenas też twierdzi, że powinienem pozwać Łukaszka z RJA do sądu, ale boję się, że rozwali mi coś więcej niż mieszkanie. No i co tu robić? Przez niego nie mam już roboty, a 10k miesięcznie to było dużo kasy.
~logon
12 Maja 2026 20:34:20
Weber to robi dla PR-u najpierw poparl wyłączyć , a teraz wielkie działanie , będzie włączone , a oże jeszcze załatwi zieloną falę ? Bo Ci z Zarządu dróg nie wiedzą nawet co to jest.
~Franek
12 Maja 2026 13:21:25
ciesze sie ze te senkundniki wrocily. Mala rzecz a cieszy.
bazant17
12 Maja 2026 13:30:05
Mnie też ;)
~Domek
12 Maja 2026 12:31:09
A po co to komu
~ehelon
12 Maja 2026 12:48:11
serio ????
~domek
12 Maja 2026 13:08:59
No serio ...
~Baron
12 Maja 2026 13:13:50
Wieśniaki nie powinny zabierać głosu.
bazant17
12 Maja 2026 13:15:41
heheh
~chybił
12 Maja 2026 12:06:15
Co to będzie dalej?
~dno
12 Maja 2026 11:49:00
dno dno nod
~Hansss
12 Maja 2026 13:14:31
Dno to ty
~Marek
12 Maja 2026 11:09:58
czy potrzeba miesięcy, może lat, aby włączyć ponownie sekundniki. jakie było uzasadnienie ich wyłączenia (dobrze, że pan Weber jeszcze działa) Czy założenie ponownie sekundników ja skrzyżowaniu JPII-KEN trzeba kilka lat. Może decyzje ma podjąć właściwy minister. Może ktoś wyżej !!!
~Tfffuusk
12 Maja 2026 10:57:15
A te głupie POkemony i szKODniki z pedofili Obywatelskiej nic nie robią a jak coś zrobią to tylko żeby uprzykrzyć zniszczyć i nawet wyłączyli te sekundniki żeby szukać pieniędzy
~Www
12 Maja 2026 10:54:26
Super
~Karmel
12 Maja 2026 09:53:40
Super, jak widać warto było głosować na posła Webera, bo działa lokalnie.
~okejos
12 Maja 2026 13:14:11
Zgadzamy się
Dodaj swój komentarz