Płacimy horrendalne rachunki za własnościowe mieszkania. Padają ostre słowa przed walnym zgromadzeniem Spółdzielni Mieszkaniowej
- Opublikowano: 14 Maja 2026
- Autor: kbm
Na kilka godzin przed Walnym Zgromadzeniem Spółdzielni Mieszkaniowej w Stalowej Woli głos w sprawie wysokich kosztów utrzymania mieszkań zabrał radny miejski Dariusz Przytuła. W opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu apeluje do mieszkańców o udział w obradach i aktywne uczestnictwo w głosowaniach dotyczącym władz spółdzielni. Tylko w ten sposób można zmienić wiele, również obniżyć opłaty, choćby o składkę na działalność kulturalną, której nikt nie chce płacić.
Radny podkreśla, że zgłaszają się do niego mieszkańcy niezadowoleni z rosnących opłat za czynsze i ich zdaniem niewystarczającej reakcji spółdzielni na codzienne problemy lokatorów.
- Wiele osób zgłaszało się do mnie, mówiło mi, narzekało na Spółdzielnię Mieszkaniową, że nie realizuje ich wniosków, że przede wszystkim są podnoszone czynsze w Stalowej Woli- mówił Dariusz Przytuła.
Radny w swoim nagraniu podał również przykład własnych opłat za mieszkanie.
- Ja na przykład za mieszkanie 61- metrowe płacę 1173 zł i 93 grosze. Za takie samo mieszkanie w większym mieście można zapłacić około 800 zł- mówi radny Przytuła.
Radny podkreślił, że mieszkańcy narzekają na opłatę w wysokości 14 zł za działalność społeczno- kulturalną. Przyznał, że sam z tego nie korzysta, a opłaty i tak są mu naliczane.
- Jeżeli ktoś chce coś obejrzeć, to się pobiera opłaty i idzie się na spektakl, a nie na siłę w czynszu. Za 14 złotych to mamy prawie dwa bochenki chleba miesięcznie- mówi radny Dariusz Przytuła.
Zdaniem radnego wysokie koszty życia wpływają również na decyzje mieszkańców o wyprowadzce ze Stalowej Woli.
Radny Przytuła podał przykład wniosku jaki sam złożył do Spółdzielni Mieszkaniowej, a który nie został zrealizowany. Co więc mamy z tego, że jesteśmy spółdzielcami i opłacamy tak wysokie czynsze?
- Zgłaszałem na prośbę mieszkańców żeby w moim bloku przy ul. Okulickiego zamontowano czujki na klatkach schodowych, czyli jeżeli na przykład zgaśnie światło, to z powodu ruchu to światło się z powrotem włącza. Osoby starsze, które nie nadążą wejść, w połowie drogi, między jednym piętrem a drugim, idą po ciemku. Są narażone na niebezpieczeństwo, na upadek z torbami, zakupami. Prosiłem o taką głupią rzecz jak czujki. Nie wykonano tego. Odrzucono mój wniosek- mówi radny Dariusz Przytuła.
Kolejnym przykładem był pomysł montażu składanych siedzisk na półpiętrach dla seniorów. Ten wniosek również odrzucono.
Dariusz Przytuła zaapelował do mieszkańców o to, by wzięli udział w walnym zgromadzeniu i głosowali zgodnie z własnym sumieniem nad absolutorium dla władz spółdzielni.
- Proszę przyjść i w punkcie, gdzie udzielane jest absolutorium, nie udzielić tego absolutorium tym ludziom, chyba że chcą państwo dalej, żeby było tak jak jest, czyli podnoszenie czynszów. Szanowni Państwo, to państwo decydują, jakie chcą mieć życie w swoim mieście- apeluje radny Dariusz Przytuła.
Radny zwracał także uwagę na sytuację seniorów, którzy jak podkreślał, coraz częściej mają trudności z regulowaniem wszystkich rachunków. Oburza go to, że mieszkańcy ponoszą dodatkowe opłaty, które są wliczane w czynsz, a które nie powinny się tam znaleźć. Poruszył też sprawę opłat związanych z anteną satelitarną.
- Moi rodzice płacili haracz za antenę satelitarną. Teraz mają to wliczone w czynsz. Antena satelitarna miesięcznie to 22 złote i 14 grosze. Kolejna po prostu opłata za coś, co nie powinno być. I to są nasze mieszkania własnościowe. Jest mi bardzo przykro, ponieważ są osoby starsze, których nie stać na to. Później dochodzi opłata za prąd, dochodzi opłata za gaz i cała emerytura idzie na rachunki- mówi Dariusz Przytuła.
Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej rozpocznie się 14 maja br. o godzinie 16.00 w auli uniwersyteckiej im. Solidarności w Stalowej Woli przy ul. Ofiar Katynia 8A, obok Ogrodu Jordanowskiego (KUL). Wśród najważniejszych punktów obrad znajdzie się głosowanie nad udzieleniem absolutorium członkom zarządu spółdzielni, przedstawienie sprawozdania finansowego za 2025 rok oraz dyskusja mieszkańców nad bieżącym funkcjonowaniem spółdzielni.
Od godziny 15.00 będą wydawane mandaty do głosowania dla członków spółdzielni po okazaniu dokumentu tożsamości. Warto podkreślić, że liczba członków spółdzielni wynosi obecnie 10 232. Wspólnie więc można zrobić bardzo wiele, a przede wszystkim zdecydować o tym czego się chce, a czego nie chce.
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Stalowej Woli jest jedną z najstarszych i największych w województwie podkarpackim. Na jej zasoby składa się 177 nieruchomości mieszkalnych obejmujących 10 623 mieszkania, w których zamieszkuje około 20 tysięcy osób, a także 335 lokali użytkowych oraz 860 garaży. To struktura funkcjonująca jak małe miasto, wymagająca sprawnego i profesjonalnego zarządzania.



Wasze komentarze (119)
~ekolog
29 Maja 2026 11:50:13
Akurat u nas w mieście opłaty mamy bardzo małe ale warszawka nas doi niemiłosiernie kosztami życia. Ceny prądu mamy najwyżesze w całej unii europejskiej i podatki wszystkie nam bez przerwy podnosi warszawka i jeszcze POLAKÓW na miliardy co miesiąc zadłuża. Potrafili z ciągu niecałych 3 lat na bilion złotych nas zadłużyć i przyszłych kilka pokoleń POLAKÓW.
~hutas2020
26 Maja 2026 17:04:59
Dwa słowa na temat opłaty w Spółdzielni Mieszkaniowej na działalność kulturano oświatową. Uważam, że prowadzona działalność jest bardzo potrzebna i dyskusja w tym temacie jest niepotrzebna natomiast sama podstawa naliczania tej opłaty jest chora. Nie potrafię zrozumieć dlaczego podstawą naliczania jest metraż mieszkania a nie jest zależna od ilości lokatorów w danym lokalu. Ktoś chyba na głowę upadł i nikt nie chce podjąć tego procederu bo tak należy to ująć.
~Mieszkaniec
18 Maja 2026 18:24:49
Jak prezesem jest taki u-j który nie pozwolił miastu zrobić remontu połowy parkingu bo to jego teren a druga połowa jest pięknie wyremontowana to najwyższy czas wywieść ciula na taczkach. Piszę tu o bloku przy alejach Jana Pawła II 58. Remont trwa od 1,5 roku i zamiast zrobić porządek na całym parkingu to ten historyk od siedmiu boleści się nie zgodził i urwali remont w połowie bloku. Tenn chłop to też z jakiegoś lokalnego układu. Z LO do spółdzielni podobnie. Zresztą takich cwaniaków jest więcej. Starosta, przewodniczący rady powiatu same stare dziadersy przyspawane do ciepłych pośladek.
~ekolog
18 Maja 2026 12:30:29
Od lipca jak pisze lewacka INTERIA, będziecie wszyscy POLACY płacić za prąd 50 procent więcej a już mamy najdroższy prąd w całej unii europejskiej.
~Arek
18 Maja 2026 07:11:12
Ja chce placic za JEDNO miejsce parkingowe zeby na mnie czekalo jak wracam z pracy, no ale emeryci musza miec 3 samochody pod blokiem tudziez studenci lub ktos z kawalerki tez ma 3. 9 miejsc zajete przez 3 osoby w sumie. Noi jak zyc a ja mam jeden samochod i nie mam gdzie zaparkowac jak wracam z 2 zmiany. Emeryci to maja i po 5-8tys zl w tym bloku nie lazdy ma 1800 jak piszecie kto pracowal to ma.
~ekolog
18 Maja 2026 12:32:59
do arek, a skąd ty wiesz ile którykolwiek emeryt dostaje emerytury bo ja nie znam jednego w POLSCE po za tfusskiem co ma 8 tysięcy emerytury. A kto nie pracował to nawet złotówki nie dostaje.
~emeryt
15 Maja 2026 15:57:53
~ekolog ,huta zaczeli rozwalac w 2005r gdzie na przelomie rzadów SLD i PIS sprzedano Kuznie Matrycowa
~Age
15 Maja 2026 15:32:14
~jan, po Twoim słownictwie wnioskuje ze jestes bardzo ubogim czlowiekiem .Jeśli wogole ukonczyles podstawowke to dzieki temu ze babcia zanosila jajka pzdr
~Waw
15 Maja 2026 14:07:08
Mam żone ze Stalowej Woli poznalismy sie na studiach.Czyste miasto dużo lasów i sciezek rowerowych jednak przeraża mnie hejt tutejszych ludzi zwłaszcza starszych którym sekta Jarosława i Republika zlasowała głowy pzdr
~jan
15 Maja 2026 14:40:40
do waw, jedynymi zlasowanymi sekciarzami w POLSCE są miłośnicy tfusska i starsi POLACY to dobrze wiedzą. Ty za młody szcz-chu jesteś aby starszych mieszkańców oceniać. Ten PINOKIO, tfussek takich jak ty codziennie kłamie od rana do nocy a ty mu jeszcze wierzysz taki z ciebie leming. Jedynymi zlasowanymi lemingami to są hejterzy wierzący tfusskowi.
~ekolog
15 Maja 2026 14:46:04
Do waw, starsi ludzie POLACY to nie potrzebują żadnych REPUBLIK aby mieć poglądy polityczne bo mają doświadczenie polityczne przez przeżyte swoje lata. Wszyscy mieszkańcy pamiętają co zrobił tfussek z naszą hutą w latach 2007 do 2015. Ty lemingu tym starszym mieszkańcom to podziękuj bo mogą być dla takich jak ty drogowskazem na całe twoje marne życie.
~ekolog
15 Maja 2026 14:48:14
do waw, a czy nie przeraża cię lemingu jak młodzi lemingi ciągle szczują , że w STALOWEJ WOLI to wszędzie syf na mieście.
~Zbychu
15 Maja 2026 15:23:21
~waw,widzisz waw jak już sie odezwał moher jan i jakiego pisowskiego slownictwa uzywa.Nad łózkiem ma portret Jarosława i sie do niego modli.Balbina to jego mentor jeśli rozumie o co chodzi...
~Mieszkaniec
15 Maja 2026 13:30:24
Strach otworzyć lodówkę bo tam PO walczy z klimatem dla Ciemnego Ludu Roszczeniowego. Cieszmy sie na CO2 bo tak szybko zamienia się w wiatraki.
~Straszne
15 Maja 2026 13:20:53
A od maja PEC podwyższy nam ogrzewanie i wodę o 30 %! - kto tam jest prezesem!?
~jan
15 Maja 2026 14:51:56
do straszne , lemingu PEC należy do państwa to spółka państwowa gdyby ta spółka należała do naszego miasta mielibyśmy najtańsze ogrzewanie w całej POLSCE.
~Raf
15 Maja 2026 11:30:05
I bardzo dobrze, bo żeby obecnie coś zrobić to trzeba przebić się przez scianę ekoloków, biurokracji i hejtu że zgnie robak i żaba ucierpi. Głupcy niech teraz płacą.
~werka
15 Maja 2026 10:12:21
nie porównujcie opłat na zasadzie: za tyle powierzchni płace tyle tys. Jeden ma 2 osoby inny 6, jeden ma zaliczke cw 3 m3 inny 23 m3, jeden ma winde inny nie, jedni maja duży fundusz remontowy bo płaca na większy remont, termomodernizacje itp. inni nie. porównać można tylko koszty zarządu. co do kosztów to czy wspólnota czy spółdzielnia to dziś w branży remontowej ceny sa takie same czyli bardzo wysokie. PEC tez kroi równo. Inna sprawa ze w takiej warszawie ceny mogą być niższe bo wiele budynków ma dochody np z reklam na budynku a i energia cieplna jest tańsza bo elektrociepłownia jedna a odbiorców 6 razy więcej,
~Ally
15 Maja 2026 12:21:25
Tylko, że na moim bloku w okresie wyborów spółdzielnia dawała na cały bok budynku wielkie banery reklamowe, na sąsiednim bloku jest całoroczna reklama i nie ma obniżenia czynszu dla mieszkańców, więc to jest chamstwo. Ja np. nie identyfikowałam się z tymi politykami a musiałam się za darmo męczyć patrząc na te mordusie...
~Ernest
15 Maja 2026 12:23:08
Elektrociepłownie to my z okna widzimy, a kroją nas aż do kości... poza tym pierdylion prezesów jakby jeden nie starczył, a każdy bierze worek pieniędzy, na dodatek te jeb...ane opłaty za dzialanosc kulturową!!! Ja sobie tego nie życzę!!!!
~Mirek
15 Maja 2026 10:11:05
~ekolog, a ty jak zwykle id-iote z siebie robisz, jak zagłosujesz na PiS-iorów to ci za darmo ogrzeją wodę tą geotermą z Torunia i dopłacą do czynszu i będziesz nareszcie szczęśliwy, będzie prawie wszystko za darmo. Czemuś ty taki głupi, i tak jak nie ty to ktoś musi zapłacić głupolu.
~ekolog
15 Maja 2026 13:20:46
Emerycie e 2rds vel mirek czy ja komentowałem , że jak PiS dojdzie do władzy to wszystko będzie za darmo , komentowałem tylko że jak PiS wróci do rządzenia to wszystko będzie tańsze ale czytanie ze zrozumieniem dla ciebie to za trudna rzecz. W latach 2015 do 2023 to unia naciskała PiS wtedy przy władzy aby wszystkie rachunki podnosili POLAKOM bo ci w unii polityczyny wiedzieli , że jak będą podwyżki rachunków to PiS straci władzę i o to zawsze tym unijnym polityczynom chodzi aby lewactwo i pseudo libertyni przy korycie siedzieli. A dlaczego to pomyśl jeśli myśleć potrafisz a jak nie wiesz to ci powiem bo unia europejska nie znosi żadnych oponentów to tak jak było w czasach jak przy korycie w POLSCE siedziała PZPR.
~ekolog
15 Maja 2026 13:31:35
Takiej drożyzny za ogrzewanie mieszkań i prąd jeszcze nigdy w POLSCE nie było jak POLSKA istnieje. Ale płacąc do PEC płacimy za dostarczane ciepło z elektrowni a także za system przesyłowy który należy do PEC. A najgorsze , że bulimy też za całą tą biurokracje w PEC bo tam najwięcej nierobów siedzi. POLACY musimy wszystko zrobić aby za ogrzewanie płacić 50 procent tego co obecnie płacimy. Dlaczego jak PiS rządził to dostawaliśmy tak niskie rachunki za ogrzewanie. Ja wiem , że dla emeryta e 2rds vel mirek to te rachunki nie są wysokie więc podnieśmy jemu te rachunki a obniżmy tym co grosze mają dochodu. Tak samo prąd mamy najdroższy w całej unii europejskiej a ja się pytam dlaczego bo gdyby PiS był przy władzy to 50 procent z tego byśmy płacili.
~Tak
15 Maja 2026 16:01:36
wybacz ekologowi jemu juz nic nie pomoze zryta bania
~///////////
15 Maja 2026 07:10:21
bieda dotacji panstwo brak jak inni choroby nie rozumieja lub ludzie laza zeby osoba nie robila i co z tym dalej
~///////////
15 Maja 2026 07:10:21
bieda dotacji panstwo brak jak inni choroby nie rozumieja lub ludzie laza zeby osoba nie robila i co z tym dalej
~yogi
14 Maja 2026 21:44:43
Oto jeden z przykładu naszej hojności dla krainy:u
Polska w 2025 r. sprzedała krainieu 2 433 231 045 litrów paliwa za 7 164 133 404 zł
Średnia cena za 1 litr: 2,94 zł (z transportem na koszt Orlenu).
Przy średniej cenie hurtowej 4,70 i 2,43 mld litrów daje ... 4,5 mld zł straty. W rok!
~hehe
21 Maja 2026 10:19:06
Bez podatków cena 2.94 jest właściwa. Tyle moglibyśmy płacić na stacji benzynowej bez podatków, a tu podajesz cenę hurtową z podatkami.
~yogi
14 Maja 2026 21:08:18
146 lekarzy z Ukrainy straciło uprawnienia przez brak podstawowej znajomości języka polskiego.
Jak stawiali diagnozy? i dlaczego nie nauczyli się języka polskiego przez cztery lata?
~Lol
14 Maja 2026 20:33:45
PATOLOGIA!!! Wszystko do zmiany!!!
~pytam
16 Maja 2026 10:46:24
do lol , czy masz na myśli patologie obywatelską.
~sid
14 Maja 2026 20:00:52
MZK podnosi ceny usług komunalnych bo z czegoś trzeba opłacić darmowà miejską komunikację. Na prawdę uwiezrzyliscie, że będzie za darmo? Zostało to zrobine, bo wpływy z biletów były tak małe, że i tak na nic nie wystarczyły. Teraz płacimy wszyscy, nawet ci ktor,y nie jeżdżą.
~Aga
14 Maja 2026 16:31:55
Patologia nieróbstwa, układów, łapówek i pracy od 7-15.00. Masz usterkę kierowników po 15 godzinie nie ma. Zostają tylko pracownicy którzy nie mają decyzyjności. Połowę zwolnić
~Prawda
14 Maja 2026 16:35:41
100/100 trzeci świat
~jaś
18 Maja 2026 14:10:06
20 gospodarka świata ............. i trzeci świat wg niektórych
~Ktośś
14 Maja 2026 16:12:37
Ja tez mam własnościowe mieszkanie we wspólnocie i tez płacę czynsz. Jako wspólnota tez mamy zarządcę nieruchomości ktory pobiera opłatę za swoje usługi. Pilnuje obowiązkowych przeglądów, organizuje naprawę usterek w częściach wspólnych, sprzątanie klatek schodowych itp. Jak trzeba było zmienić światła na te z czujkami to bylo zebranie mieszkancow i głosowalismy czy jesteśmy za czy przeciw, ale tak samo płacimy. Moje dziecko uczęszcza na zajęcia do SDK ale jako że nie jestem członkiem spółdzielni płacę za te zajęcia więcej niż członkowie. SDK od osób nie będących członkami SM pobiera wyższe opłaty za swoje usługi, także nie myślcie sobie że na Wasz koszt korzystamy z usług. Aczkolwiek rozumiem niechęć do płacenia składki niezależnie od tego czy ktoś korzysta czy nie. Weźcie jednak pod uwagę że we Wspólnocie wszystkie modernizacje w budynku realizuje się z oplat mieszkancow. Ja mam 37 m i place 800 zł, sami przemyślcie czy to mało.czy dużo w stosunku do Waszych metraży.
~Toja
14 Maja 2026 23:54:18
Ja mam 34m2 i płace 750, doprosić się spółdzielni o naprawę czegokolwiek stawia przeciętnego mieszkańca na granicy zdrowia psychicznego. Ciekaw jestem za co ten czynsz skoro nie ma domofonu, nie ma windy, a czynsz skoczył przez rok o 150zl!
art2deco
14 Maja 2026 16:09:19
Drobiazg, w Wawie to iskry z kopyt lecą,,,"Mniej więcej co trzeci samochód zaparkowany przy tej spokojnej uliczce ma spuszczone powietrze albo przebite opony. Na uszkodzonych samochodach ktoś przyczepił kartki: "Proszę usunąć samochód z tego miejsca parkingowego"." Na końcu ulicy stoi elegancki warsztat ze stacją kontroli pojazdów, na płocie co kilka metrów tabliczki: "Parking płatny 1h — 500 zł, każda następna — 1000 zł". Ten cennik, jak się zdaje, dotyczy publicznej drogi.
~Zdzichulec
14 Maja 2026 15:49:48
Ale wiecie co, my to teraz płacimy jak w kurorcie, jak byłem z Bieszczadach z rodziną to ceny porównywalne jak czynsz w naszej spółdzielni... tylko u nas smród i nie ma czym oddychać, a i za prąd osobno trzeba zapłacić,,, a w Bieszczadach już nie..
art2deco
14 Maja 2026 15:48:48
Wybierajmy POKO a będzie nam dobrze+
~Miły
14 Maja 2026 15:48:24
Chodze do kościoła wierze w Boga a tutaj na forum jest wielu ujadajacych pisowców ktorzy stoja kolo mnie,przykre
~Wnuczek
14 Maja 2026 15:56:10
Moi dziadkowie super ludzie bardzo wierzacy ale jak właczaja Republike a oglądają non stop to wstepuje w nich diabeł
~Majka
14 Maja 2026 16:17:13
Że chodzisz do kościoła nikogo nie obchodzi i świętym nie jesteś a spółdzielnia leci w kulki z czy się zwrócisz problem nic nie mogą bo
~~~~
14 Maja 2026 15:09:15
Wspolnota 72m2 1400zł
~Polando
14 Maja 2026 15:07:43
W zakladach produkcyjnych procesy zoptymalizowane a pracownicy wykorzystywani do granic.W urzedach społdzielniach itd ukryte bezrobocie zadaja jeszcze pasozyty podwyzek wiec ktos musi zaplacic
~Adam Bak
14 Maja 2026 14:54:16
Największe czynsze sa w Stalowej Woli na Skarpie wieżowce mieszkanie 53m2 1200zl A administracja osiedla znajdująca się przed broniami to jakaś porażka Pani B ktora tam zarzadza powinna dawno zostać odsunięta od stanowiska. W Rzeszowie przy mieszkaniu 54 metry płacę 800zl
~duralex
14 Maja 2026 14:15:07
Od paru lat mam identyczne odczucia. Czynię juz kroki w kierunku wyyebania z sasiadami z tego reliktu prl i załozenia wspólnoty, do czego kazdego zachęcam.
~Zenek
14 Maja 2026 15:02:23
Mieszkam we Wspolnocie na J.P,jeszcze kilka lat temu bylo taniej teraz juz nia ale jestem za tym zeby ten relikr nepotyzmu zaorać
~yogi
14 Maja 2026 21:00:24
to unikajcie mzb jesteśmy we wspólnocie zarządzanej przez mzb najwyższe ceny w miescie
~Ada
14 Maja 2026 14:10:01
Wiecej biurokracji a bedzie taniej,tą wielką rodzine trzeba utrzymać...
~Ups
14 Maja 2026 14:07:17
Pracuje sobie w ZUS zostajemy na nadliczbowe dobrze płatne i nas stać
~l9l9
14 Maja 2026 13:46:42
Pisoskie oze sroze i za to placimy chorendalne rachunki
~JASIO
14 Maja 2026 13:35:30
KASTA PASOŻYTÓW JAK MOŻNA PŁACIĆ ZA SWOJĄ WŁASNOŚĆ NA UTRZYMANIE DARMOZJADÓW Z ADMINISTRACJI TO ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ
~Ewka
14 Maja 2026 13:29:04
Kultura z SDK dla wybranych a płacą wszyscy. To powinno się zlikwidować. Większość innych opłat zależy od MZK pod które podlega ogrzewanie, woda, podgrzanie wody i wywóz śmieci. Spółdzielnia mieszkaniowa to fundusz remontowy i opłaty za zarządzanie i funkcjonowanie.
~jOLA
14 Maja 2026 14:21:20
SDK do likwidacji ! Pobierać opłaty od korzystających !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Dziuta
14 Maja 2026 13:19:05
Pan radny Dariusz Przytuła chce obniżenia czynszu a proponuje rozwiązania (krzesełka, czujniki), których nikt za darmo nie wykona. Trzeba to pokryć z czynszu. To jakie obniżenie. Dobrze że SM odmówiła.
~Student
14 Maja 2026 13:18:29
Drodzy emeryci ze Stalowej los w waszych rekach.Tylko wplacajac na TV Republika lub do Torunia obniżycie rachunki pzdr
~Alek
14 Maja 2026 13:11:23
Podziekujcie politykom.Zarowno ta jak i poprzednia wladza podpisywala co Unia chciala.Dbaja o wladne interesy a naród rozwalony
~jan
14 Maja 2026 14:22:43
Głupi komentarz
~Mmm
14 Maja 2026 13:01:36
Mieszkam we wspólnocie i rowniez place duzo.Nigdy wiecej pisiorów
~Kolk
14 Maja 2026 13:08:25
Odezwał się tępy POkemon zdradziecki z patologii Obywatelskiej, typowy szKODnik do plucia jadem
~Mmm
14 Maja 2026 13:59:26
~kolk nigdy nie byłem za PO wiec nie obrażaj pzdr
ziuta
14 Maja 2026 14:37:25
~Kolk, a ty tylko takim językiem umiesz się posługiwać?
~Bill
14 Maja 2026 16:31:34
~ziuta,nie jego wina ze przy porodzie wypafl łbem na płytki trzeba wdpolczuc
~Stw12
14 Maja 2026 12:46:37
Ja jestem czlonkiem spoldzielni i ludzie nie narzekajcie w tym roku rozpoczynam budowe swojego domu 250m w Pysznicy,skads musze wziasc srodki#
~Robcio
14 Maja 2026 12:51:39
Aaaaa to współczuję
)
~duralex
14 Maja 2026 14:18:00
Czlonkiem jest kazdy mieszkaniec przyglupie, do zarzadu raczej nikt nie chciały cie "wziasc"/
~yogi
14 Maja 2026 21:03:12
najlepiej z kpo Tuska ale poszło na jachty i dla kolesi także my szaraki będziemy spłacać
~ekolog
14 Maja 2026 12:42:25
Mieszkam w bloku WSPÓLNOCIE i mam mieszkanie własnościowe 50 metrowe i do żadnej SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ nie należę. Ale i tak majatej co miesiąc za swoje własnościowe miieszkanie bulę bo prawie 750 złotych co miesiąc w tym fundusz remontowy ponad 200 złotych . Za wodę płacę osobne rachunki do MZK co 2 miesiące a nie jak członkowie SPM płacą za wodę w mieszkaniu . Najbardziej to zdrożało ogrzewanie mieszkań zwłaszcza tej mroźnej zimy mimo ,że blok mamy ocieplony styropianem. Jest tylmo jedna szansa na niskie rachunki za mieszkania to głosowanie na PiS w przyszłym roku bo jak przy władzy był PiS to na wszystkie rachunki były blokady abyśmy płacili jak najmniej bo unia europejska zmusza swoich biednych członków do jak najwiekszych rachunków za wszystko. Obecnie mamy najdroższy prąd w całej unii europejskiej a zarobki jak w dawnej komunie. Co do emerytów to ja im współczuję bo żyją w wielkiej biedzie zwłaszcza jak żyje w domu jeden z nich. Dopóki do władzy nie dojdą ludzie o mojej mentalności to co roku będziecie za wszystko majątek płacili. Powiem więcej na zebraniu wspólnoty to ja protestowalem przciwko coraz większym kosztom opłatom za własnościowe mieszkania a reszta zebranych parzyła na mnie jak jakiegoś głupka a po zebraniu do mnie wszyscy przyszli i do mnie narzekali na drożyznę. Najwięcej jeśli chodzi o nasze mieszkania to płacimy za ogrzewanie i fundusz remontowy. Dopóki damy się dzielić na zebraniach wspólnoty dotąd będziemy bulić majatek za naszą własność co miesiąc do MZB. A co do tego bezradnego z Rzeszowa to niech się nie lansuje bo w radzie miasta jest już przynajmniej 20 lat i jeszcze nic dla mieszkańców nigdy nie zrobił dobrego a wręcz zawsze szkodził nam mieszkańcom STALOWEJ WOLI. Takie bajki , że jest bardzo drogo obecnie w całej POLSCE to każde dziecko wie nawet w przedszkolu. A najdroższy to mamy prąd odkąd do koryta się załapali ci z koalicji 13 grudnia w całaej unii europejskiej. Jak tak dalej będzie to nikt już nigdy na KO[dawne PO nigdy nie zagłosuje].
~Ewcia
14 Maja 2026 12:50:36
Ale się pisior rozpisał !!! Żebym miała stracić to na PIS nigdy w życiu nie zagłosuję. Banda złodziei !!!
~Molik
14 Maja 2026 13:10:48
Dokładnie tak A te głąby z pedofili Obywatelskiej będą marznąć , będą płacić jeszcze więcej żeby tylko nie zagłosować na PiS takie zryte ameby typu Ewcia mają prawa wyborcze i niszczą Polskę i przez nich jest taka drożyzna
~Józek
14 Maja 2026 15:00:46
Ekolog piszesz głupoty o tym prądzie.Gdy PIS dojdzie do władzy to dalej elektrownie będą opalane najdroższym Polskim węglem i będzie prąd jeszcze droższy.Na ten czas to tylko szybko odnawialne żródła energii które obecna koalicja buduje na całym wybrzeżu czyli farmy wiatrowe i elektrownia atomową którą buduje się 10-15 lat. PIS blokuje cały czas wiatraki a inne kraje budują na potęgę.Co zrobił przez 8 lat w tej sprawie a no nic .
~odpowiedz
16 Maja 2026 10:58:13
Do józek, po co się swoją głupotą chwalisz węgiel jak PiS był przy władzy to sprowadzaliśmy z całego świata nawet z KOLUMBII czy AUSTRALII dlatego mieliśmy wtedy tanie ogrzewanie w mieszkaniach. Polski węgiel to obecnie podrożał jak wszystko za nierządu koalicji 13 grudnia. Co do wiatraków to tfussek w du-pę Niemcom wchodzi i kupuje ten złom od Niemiec. Cała unia wiatraków się pozbywa bo to najgorsza energia na świecie, na czele z Danią czy Niemcami. Dlaczego tfussek paneli fotowoltaicznych nie sprowadza i nie montuje w POLSCE bo by na tym CHINY zarabiały. A te niemieckie wiatraki tylko w czasie wiatru działają a mamy takich dni w POLSCE 30.
~umiem czytać
14 Maja 2026 12:41:00
Każdy mądry i choćby trochę inteligentny człowiek dobrze wie skąd biorą się opłaty czynszowe, Spółdzielnia wyraźnie i dokładnie wypisuje na zawiadomieniach do lokatorów opłaty zależne i niezależne. Dlatego należałoby dopytać MZK dlaczego kilka razy w roku są podwyżki na centralnym ogrzewaniu i wodzie, które to od mieszkańców egzekwuje Spółdzielnia i przekazuje te horrendalne sumy do MZK, należałoby również dopytać dlaczego w mieście jest taka duża kwota ustalona za wywóz śmieci od osoby? Między innymi Pan Radny Przytuła zatwierdza te stawki, czyż nie? Najlepiej wyżyć się na innych i podżegać do buntu a samemu się wybielać. Żenujący artykuł i niezgodny z prawdą
~jan
14 Maja 2026 12:53:51
Fundusz remontowy, opłaty na SDK są niezależne ?
~kama
14 Maja 2026 12:38:01
Spóldzielnia jedna wielka klika!! Horendalne czynsze, opłaty na fundusz remontowy. Polikwidowali termy, a na ciepłą wodę rano czeka się paręnaście sekund. Wszystko leci na licznik ciepłej wody. Pod blokiem ciągle wykopy. Kopia, zasypują, kopią, zasypują. W końcu trzeba dać prace "fachowcom". SDK tylko dla zainteresowanych, kto korzysta ten płaci. Utrzymujemy rzeszę biurokratów i pseudo fachowców. Tragedia
~OLEK
14 Maja 2026 12:23:43
PONIATOWSKIEGO 22 MIESZKANIE 70M2 2 OSOBY I PŁACIMY 1350ZŁ TO ZŁODZIEJSTWO POWINNI UKRUCIC
~MISIEK
14 Maja 2026 12:34:15
Wspoczuje, u mnie 48 metrów i prawie 1000 zl ????????????
~lokator
14 Maja 2026 12:50:08
Za takie duże mieszkanie to co się dziwić , a 1350 to i tak nie dużo zważywszy że w rachunek wliczone jest zużycie wody zimnej oraz podgrzanie , jest to blok bez termy, wszyscy wiedzą, że ciepła woda jest droga i centralne ogrzewanie a te stawki ustala MZK
~Andrzej
15 Maja 2026 00:00:50
a na zebranie to pewnie i tak nie chodzisz ,a narzekasz! trzeba im odebrać absolutorium i wówczas będą z nami rozmawiać i się z nami liczyć ,a nie tak jak teraz , ty myślisz że jak ich powyzywasz od złodziei to ci ulży i jakoś to będzie ,a oni mają to gdzieś , oni nie mają sumienia i nie liczą się z takimi jak ty ,dla nich możesz wylądować pod mostem i zdechnąć tam jak pies. takie to są (ludzie)
~Koko
14 Maja 2026 12:21:19
Pensje prezesów Spółdzielni Mieszkaniowej to już 500tys. zł rocznie. Zarabiają więcej niż Prezydent Miasta!
~WRRRR
14 Maja 2026 12:37:23
No to czemu na tym walnym nikt nie wniósł o przegłosowane obniżenia pensji!!! Nie moze tak byc ze płacimy 1000, 1400, a prezes krocie bierze
~iga
14 Maja 2026 14:05:10
jesteś pewien? no może w Warszawce to tak
~tomik
14 Maja 2026 14:35:53
to trzeba podnieść pensję prezydentowi
~Andrzej
14 Maja 2026 12:13:28
do japycza, nie zbierać tylko podpisy ,tylko trzeba być na tym zebraniu i głosować przeciwko absolutorium tych spółdzielców , bo któregoś roku przyszła jakaś sitwa i podpisała coś i przegłosowała coś co do dziś nie daje się zmienić ,bo ludzie nie przychodzą na to zebranie. podpisy to sobie możesz zbierać cały rok, ale trzeba wytłumaczyć tym ludziom ,że muszą chodzić na to zebranie ,to jest raz w roku.
~mieszkaniec
14 Maja 2026 12:31:20
nie wiem jak ty chłopie, ale nawet nie bylo info o tym, a ja o tej porze ledwo z pracy wracam...
~Andrzej
15 Maja 2026 00:37:02
posłuchajcie wszyscy, to jest tak z tymi (najtańszymi kosztami utrzymania mieszkań) w naszym mieście, po pierwsze woda i mówię tutaj o wodzie gorącej ,nie o zimnej która jest najtańsza, ale żebyś czasem nie oszalał z zachwytu to jest od razu na rachunku z odprowadzeniem ścieków czyli tej wody i nie wychodzi wcale tak mało ,ale chciałem na temat ciepłej wody i tutaj troszkę dłuższy będzie wywód ,bo po pierwsze trzeba zaznaczyć ,że podgrzewanie wody w naszym mieście odbywa się za pomocą jak każdy wie elektrociepłowni ,ale ta elektrociepłownia dziś już nie jest na węgiel tylko na gaz i pewnie zaraz ktoś powie ,no aleś się obudził , nie , nie o to chodzi co każdy wie ,chodzi o to ,że tam jest palone gazem ziemnym którym jest dziś bardzo drogi ,ale to nie wszystko gaz ziemny jest gazem najmniej kalorycznym ze wszystkich paliw jakimi się pali na świecie , to nie jest to samo co gaz propan butan zwany inaczej lpg. to ten sam co tankujemy do samochodów. A ten który jest spalany w naszej elektrociepłowni jest najgorszym paliwem pod względem kaloryczności i nawet prezes tej elektrociepłowni i wszyscy prezesi spółdzielni mieszkaniowych nie mają się tak na prawdę czym chwalić ,ten sposób ogrzewania daje naszemu miastu tylko straty i to są straty idące w milionach złotych rocznie ,przez kolejne 10-20 lat jak nic z tym nie zrobicie to nasze miasto będzie uboższe o miliardy złotych grube miliardy ,a to oznacza ,że rozwój naszego miasta w końcu się skończy ,dług będzie tylko narastał i będzie go coraz trudniej spłacić, portfele prywatnych ludzi będą coraz chudsze, to będzie się odbijało na niezadowoleniu wielu tysięcy mieszkańców. sprawę śmieci z MZK już ktoś omówił po trochu powyżej ,a jest ona powiązana z pseudo darmową komunikacją w naszym mieście. generalnie komuna wróciła ze zdwojoną siłą ,bo czy korzystasz z komunikacji miejskiej czy też nie to płacisz w opłatach za śmieci i wodę, powiem wam tak ,że wiele miast ma tak na prawdę większą odległość od elektrociepłowni niż Stalowa Wola i płacą mniej ,chodzi o straty przesyłowe ciepła pomimo izolacji cieplnej. więc można by przyprzeć do muru argumentami tych wszystkich prezesów, tylko wiecie jak to jest w życiu na koniec liczy się siła fizyczna ,a wy wolicie nie chodzić na te zebrania i nie głosować oddając możliwość decydowania o większości spółdzielców jakimś 100-200 osobom. a na koniec skaczemy sami sobie go gardeł kłócąc się między sobą.
~Andrzej
15 Maja 2026 01:35:26
CDN. CONTINUE ,ponadto co to jest za demokracja ,że 100-200 osób decyduje o ponad 10 tyś. spółdzielców ,toż to jest reżim ,a nie żadna demokracja. ja rozumiem ,że czas i miejsce też jest dobierane w sprytny sposób ,kiedy to ludzie sadzą na działkach różne nowalijki ,rośliny itp. i martwią się teraz w dodatku o te rośliny, czy nie przemarzną, bo jest teraz czas zimnych ogrodników, do tego zebranie odbyło się daleko od osiedla centralnego i słabo nagłośniona ,oczywiście sitwa wie gdzie i kiedy przyjść i jak głosować. słuchajcie prawdopodobnie technicznie by się dało przerobić ten piec w elektrociepłowni na gaz propan butan ,ale nie myślcie ,że to tylko taki problem jest ,bo każdy z tych prezesów nie jest zainteresowany tym ,aby wam obniżać rachunki , ja pamiętam wypowiedź z przed 10 lat w gazecie sztafeta ,pewnego pana prezesa który stwierdził ,że elektrociepłownia jest po to żeby zarabiać na ogrzewaniu , a nie po to żeby obniżać ludziom koszty ogrzewania. chodziło wówczas o te docieplenia budynków, jak się zaczynał bum na termomodernizację budynków mieszkalnych. więc jak się nie zorganizujecie w tym temacie to poniesiemy wszyscy srogą klęskę finansową, niezależnie od tego czy ktoś jest członkiem tej spółdzielni czy innej ,to i tak każdy mieszkaniec naszego miasta korzysta z tej samej elektrociepłowni, i do puki nie zmienicie tych prezesów na takich co zaczną działać sercem, a nie chęcią zysku ,to będzie w tym mieście mega bieda i ludzie będą wyjeżdżać z tego miasta, niektórzy będą się budować nadal poza miastem ,typu w Pysznicy czy Jastkowicach ,bo docelowo wyjdzie to taniej i w ten sposób masz prawdziwą własność ,a nie iluzoryczną. także weźcie się zorganizujcie, przygotujcie się na następne taki zebranie w grupie kilku tysięcy osób i przyjdźcie zagłosować przeciwko temu absolutorium i wówczas będą musiały zostać zorganizowane nowe wybory na prezesów spółdzielni mieszkaniowych i wówczas będzie można wpływać na decyzje na rzecz mieszkańców na nowych zasadach.
~Andrzej
14 Maja 2026 12:07:35
tak, ponad 10 tyś członków spółdzielni ,a chodzi na zebrania tylko 100- 200 osób ,to się nazywa rekordowo niska świadomość społeczna ,że da się coś zmienić w tym mieście. większość tych spółdzielców to są osoby starsze schorowane bądź mocno nie świadome i nie chętne ,że może coś zmienić w naszym mieście w tej kwestii opłat za mieszkanie, a taki pan prezydent robi sobie filmiki na których twierdzi ,że w Stalowej Woli są najtańsze mieszkania w Polsce ,co jest nie prawdą , a pan prezydent ma mimo tego wysokie poparcie społeczne ,bo deklaruje ,że jest z pisu , i tak nas dymają od wielu lat. i nikt z tym nic nie robi , a są ludzie którym to odpowiada i na tym żerują.
~Andrzej
14 Maja 2026 12:14:35
Tylko zwróć uwagę, że spółdzielnia nie powiesiła na klatce zawiadomień o tym zebraniu, u mnie przynajmniej nie było, spytałem na szybko w pracy znajomych, też pierwsze słyszą. Poza tym mamy czwartek i nagle mam iść na 15:00 odebrać pozwolenie na głosowanie jak ja wtedy w pracy jeszcze będę, a później na zebranie nie wiadomo do której jak jutro na rano do pracy. To się robi w sobotę po południu
~Kinia
14 Maja 2026 12:16:54
a skąd ja miałam wiedzieć ze jest zebranie? ja nic nie wiedziałam nawet, jak sobie to na swojej stronie napisali tylko... a tak w ogóle to kiedy szanowna spółdzielnia wykupi wreszcie certyfikat bezpieczeństwa bo się zalogować na strone nie można zeby sprawdzić opłaty, antywirus trzeba wyłączać. Skandal, siedzi tam cały pokoj informatyków i nic nie robią
~krzysio
14 Maja 2026 12:19:01
pan prezydent nie mowi ze mamy najtansze mieszkania w polsce tylko ze jedne z najnizszych opłat komunalnych w Polsce a to chyba nie to samo, chodzi o wodę scieki i śmieci... tylko tyle.. pan prezydent nie ma wplywu na oplaty spoldzielni ani na to ze nas dymają i kazą placić za jakies ojdiridy
~lokator
14 Maja 2026 12:46:03
do
Andrzej , hyyyy od dwóch tygodni na wszystkich klatkach wiszą zawiadomienia , ja mam co roku w klatce
~Japycz
14 Maja 2026 12:02:58
Też mogę zebrać podpisy za likwidacją SDK w swoim bloku, jak najbardziej ZA
~Polon
14 Maja 2026 12:01:55
Niech wprowadzą jeszcze opłatę za oddychanie!
~Spółdzielca
14 Maja 2026 12:00:18
Zlikwidowali termy. Podnieśli znacznie czynsz. Wzrósł znacznie fundusz remontowy. Po czym dostaliśmy informację, że ze względu na przeprowadzone działania jesteśmy zadłużenie na ponad 500 tys. złotych. Pytam się, gdzie podziały się nasze wcześniej zapłacone pieniądze! Jedna wielka sitwa!
~Jacek
14 Maja 2026 12:01:31
brawo! dokładnie
~lokator
14 Maja 2026 12:56:06
Większość ludzi nie chce mieć term w blokach w XXI wieku, ponoć termy likwidowane były zgodnie ze wspólnym projektem unijnym i z urzędem miasta. Zawsze jest coś za coś
~Artek
14 Maja 2026 11:53:56
Opłaty remontowa i eksploatacyjna oraz te na kulturę to swoją drogą ale zauważcie jak dużo się płaci za ciepła i zimną wodę oraz ogrzewanie.
~Osiedlowa
14 Maja 2026 11:53:22
W końcu ktoś o tym powiedział. To co dzieje się w SM to sitwa rodzinna
~Do No
14 Maja 2026 11:39:22
Pierwsze słyszę, że są anteny satelitarne opłacane. Że ludzie mają swoje, na balkonach talerze to wiem, ale, że pobiera się za to opłaty od wszystkich, to nie wiedziałem. Cóż ludzi, którzy nie potrzebują SDK przybywa. Bóstwo duchowe i kulturlarne sie szerzy. Zlikwidujmy wszystko. Biblioteki, MDK, błonia nad Sanem.... Parki, place zabaw, boiska.. Będzie kasa na fajki i małpki. Ludzie 14,zlociszy to nie jest nawet cena paczki papierosów. Na miesiąc. Popadamy w paranoje.
~Ela
14 Maja 2026 11:36:49
A Pan Przytuła to w ogóle sprawdzał składowe czynszu? Większość opłat to za podgrzew wody i centralne ogrzewanie. Brat mieszka w 60m2 we Wspólnocie Mieszkaniowej i płaci 1260zł, a składki na SDK nie płaci ;) Mniej emocji, więcej rozsądku i matematyki.
~Ryć
14 Maja 2026 11:59:13
pracownica SM? bo widzę, że się co poniektórzy pracownicy już odpalili, pani zapyta brata ile płacą osobie nadzorującej ich wspólnotę bo za darmo nikt tego nie ogarnia przecież..
~Rochu
14 Maja 2026 11:31:27
-----Moi rodzice płacili haracz za antenę satelitarną. Teraz mają to wliczone w czynsz. Antena satelitarna miesięcznie to 22 złote i 14 grosze. Kolejna po prostu opłata za coś, co nie powinno być. I to są nasze mieszkania własnościowe. Jest mi bardzo przykro, ponieważ są osoby starsze, których nie stać na to. Później dochodzi opłata za prąd, dochodzi opłata za gaz i cała emerytura idzie na rachunki .... No ale spółdzielnia nie pobiera opłaty za prąd czy gaz a za wodę czy śmieci odprowadza do ZGK to samo z ciepłem do PEC-u. Tam trzeba interweniować.
~bojar
14 Maja 2026 11:21:08
bez przesady panie radny. 14 zł to nie majątek. Ile papierosy kosztują? A ile małpka? Nie wszystko przeliczamy na bochenki chleba, który smakuje jak papier. Teraz to jest wyrób chlebopodobny. Chleb to był 30 lat wstecz.
~Mateo
14 Maja 2026 11:56:43
ależ nikt Ci nie broni wywalać psu w d... pę kasę, ale czemu ja mam płacić za coś co nie skorzystam? Dla emeryta 2 chleby to baaardzo dużo, jak je po 2 kromki dziennie to pół miesiąca tym opędzi. Ja kupuję i mrożę i wyciagam codziennie po 2 kromki, dla mnie to hoho... Nie chodze do SDK, nie korzystam, nie jestem zainteresowany utrzymywaniem kogoś typu obsada SDK i organizacja wernisaży ludzi z połowy Polski. To jest spółdzielnia mieszkaniowa, a nie jakaś fundacja czy instytucja kultury
~bronek
14 Maja 2026 11:15:16
absolutorium będzie jak zazwyczaj celowo głosowane po godz 12 w nocy z czwartku na piątek; to celowa zagrywka aby ja najdłużej przeciągać, idą na zmęczenie ludzi a ci rezygnują bo nie mogą już dłużej siedzieć, ...a wtedy własnie jest głosowanie w którym biorą udział przede wszystkim pracownicy tej spółdzielni,... no i wiadomo jak zagłosują. Ta patologia trwa już tak od wielu lat,.....
~ano ano
14 Maja 2026 11:54:27
jakbyś pofatygował się i przeczytał ogłoszenie to byś wiedział że absolutorium jest w połowie
najlepiej powyżywać się na klawiaturze
spokoju życzę
~Majka
14 Maja 2026 11:13:08
Niedawno dyrektorem SDK był mieszkaniec powiatu niżańskiego, wcześniej była pani co na wsi mieszkała, teraz nie wiem czy mieszka ta osoba w zasobach spółdzielni? To jest skandal a my się dajemy. Chętnie w swoim bloku zbiorę takie podpisy jak sie skrzykniemy całym miastem. Moze się umowimy gdzies i spotkamy?
~jjaha
14 Maja 2026 11:51:31
to jeszcze rząd obal jak taka mocna
~Adam
14 Maja 2026 11:09:50
Precz z opłatami za działalność kulturalną! Wolę za te pieniądze dzieciom kupić książeczkę czy opłacić Disneya. Ludzie, zróbmy jakąś akcję, podpiszmy protest, każdy blok jakby zebrał u siebie podpisy to musieliby to zlikwidować. Jestem za całkowitą likwidacją SDK. Na co to komu? Jak są niby ze Stalowej Woli to niech działają ci ludzie w ramach MDK, szybko wyjdzie, że ktoś nas w ch... robi i znalazł sobie sposób ma zarobek kosztem nas. Róbcie sobie u was po wsiach takie imprezy z waszych podatków gminnych
~Ally
14 Maja 2026 11:05:43
u mnie są czujki w wieżowcu, działają tylko w nocy, w dzień się światło nie zapala, co za bzdury opowiadasz, no chyba, że macie ciemno w klatce lub jakąś awarię, jesli tak, to czemu nie zgłosisz w spółdzielni żeby naprawili? u nas tez na początku źle działały, przyszli ze spółdzielni moment naprawili.. Co do opłat za działaność kulturalną to jest złodziejstwo i zmuszanie ludzi do utrzymywania jakiegoś nowotworu, jest MDK, jest w Rozwadowie Sokół, na co spółdzielcy mają utrzymywać jakieś SDK? żeby płacić pensję osobom które nawet nie mieszkają w zasobach spółdzielniach??? nie wiem czy to jest zgodne w ogóle z prawem żeby zmuszać do takich opłat. Można to zlikwidować i budynek wynająć co obniży spółdzielcom czynsze z zysk. Druga sprawa SDK organizuje wystawy wernisaże mieszkańcom spoza Stalowej Woli, niebędącym członkami spółdzielni, dlaczego sie pytam??? Z jakiej racji? Nie chcę za to płacić i nie będę chodzić na takie imprezy! Następne to jakieś Witryny tam są c się zajmują kleceniem wierszydeł, też członkowie w wiekszości nie są członkami SM, a nawet nie mieszkają w SW, kolejne to próby mieli tam ci z teatru, też nie są w większości nawet mieszkańcami miasta. Dlaczego spółdzielcy mają im opłacac hobby? Wielu ludzi nie interesują teatry, wystawy, nie mają wysublimowanego gustu i nikt im nie będzie mówił co mają robić i co oglądać i kogo utrzymywać za swoje ciężko zarobione pieniądze.
~Drozyzna!!!!
14 Maja 2026 11:05:20
Opłaty są za wysokie. Mam 50 metrowe mieszkanie i płace ponad 1000 zł! To rozbój w biały dzień. Podwyżki są co roku. Skąd na to brać pieniądze. Nie wiem jak emeryci dają radę, mają 1800 zł i idzie im kasa na same rachunki.
~Jagoda
14 Maja 2026 10:54:16
Czujki,czujki.....są u mnie czy dzień czy noc świeca.Czy może ktoś powiedzieć jaki to koszt w biały dzień?Moi dziadkowie,rodzice przeżyli bez czujek.Jesli to duży koszt,to po co generować jeszcze wiekszy,po światło w biały dzień?przytula zapłaci,?
~Msriusz
14 Maja 2026 10:52:47
Zgadzam się ceny są chore. Podwyżka za podwyżką, a w razie jakieś awarii itp trzeba samemu płacić z własnej kieszeni "fachowcom". Albo prosić się żeby przy remontach typu likwidacja term, zrobili coś jak należy a nie na odwal że trzeba samemu poprawiać. Tragedia, słabe zarządzanie i podnoszone opłaty. Ceny jak w naprawdę dużym mieście a warunki jak w Stalowej woli. Kto pracuje i w miarę zarabia to sobie radzi ale dla emerytów to przecież musi być koszmar. Nie wyobrażam sobie. Trzeba walczyć bo każdy kiedyś będzie w tej sytuacji.
~Podwyzki
14 Maja 2026 11:08:34
Zgadzam się w 100%. U mnie tez byla wymiana termy. Na klatce schodowej narobili skrzynki i milion rurek, wyglada to koszmarnie. Zaluje, ze zdecydowalem sie na liwidacje termy. Minute trzeba czekac by zrobiła sie ciepła woda w łazience, a ja mimo, ze leci zimna place za ciepła!!! Czuje sie oszukany
~lOla
14 Maja 2026 10:40:17
A no tak, MZK i Utracjusz się kłania. Nie ma nic za darmo - oddajemy w opłatach.
~Mikii
14 Maja 2026 11:10:26
Do MZK nic nie mam, ale boje sie podwyzki. Te wszystkie kaucyjne butelki sprawiły, ze juz nie ma plastiku w pojemnikach. W wielu miastach juz podniesli rachunek. MZK sobie ten surowiec sprzedawało, a teraz my, śmieciarze musimy te butelki zbierac i oddawac. To jest paranoja co sie dzieje
~Edziu
14 Maja 2026 10:37:16
Nie lubię SM w Stalowej Woli ale trzeba być uczciwym. SDK do likwidacji, żerowanie na mieszkańcach. Ale w 70% opłaty czynszu za Pec, wodę czy śmieci nie są opłatami do spółdzielni a jedynie zgodnie z ustawą SM musi pobierać te opłaty i odprowadzać dalej. Czynsz SM który pozostaje w rękach spółdzielni to 30% całości opłat.
Dodaj swój komentarz