Jechał motocyklem na jednym kole. M.in. stracił prawo jazdy
- Opublikowano: 26 Maja 2026
- Autor: kbm
- Źródło: KPP Nisko
Ze zdecydowaną reakcją policjantów spotkał się mieszkaniec Zdziar, który jechał motocyklem na jednym kole. Za brawurową jazdę mężczyzna został srogo ukarany.
Wczoraj, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego niżańskiej komendy zauważyli mężczyznę, który w Racławicach jechał motocyklem marki KTM, na jednym kole. 32-latek stworzył zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników drogi.
Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej brawurowo jadącego motocyklistę. Okazał się nim mieszkaniec Zdziar. Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł, otrzymał 10 punktów karnych oraz stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
Policja przypomina i apeluje do kierowców: brawurowa i niebezpieczna jazda może doprowadzić do tragedii. Osoby, które lekceważą przepisy traktując drogi publiczne jak tor wyścigowy muszą się liczyć z surowymi konsekwencjach prawnymi.
Dla przypomnienia
Od 3 marca 2026 roku w Polsce jazda na jednym kole po drogach publicznych w strefach zamieszkania i ruchu jest wprost zabroniona. Nowy przepisy dotyczą artykułu 86c Kodeksu wykroczeń, który mówi o surowych karach za celowe oderwanie koła od nawierzchni. Grozi za to:
• Minimum 1500 zł grzywny za samo naruszenie (uniesienie koła).
• Minimum 2500 zł grzywny w przypadku stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
• Zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące.
Należy tu zaznaczyć, że nowe przepisy traktują jazdę na jednym kole analogicznie do driftu – jako celowe wprowadzanie pojazdu w poślizg lub utratę kontroli. Przepis ten obowiązuje na drogach publicznych, w strefach zamieszkania i strefach ruchu.


Wasze komentarze (4)
~hihi
4 Czerwca 2026 15:11:42
ćwiczył , widziałam wielokrotnie. i powiem, że umie.
~Motocyklista.
26 Maja 2026 14:52:01
Ktoś kojarzy gościa na motocyklu typu enduro. Tablice rejestracyjne ST. Wyprzedzanie na ciągłej i przejazd przez przejście pieszo-rowerowe za kościołem (Poręby )z prędkością +-80 km/h. To jest problem który policja powinna stanowczo rozwiazywac
~Majka
26 Maja 2026 11:18:33
Najgorsza to sobota i niedziela co wyprawiają na alejach Pawła w Stalowej ogromne prędkości i ryki motorów mamy tego dosyć a policja gdzie postawcie fotoradary i matoly z wiosek przestaną tak szaleć
~Asad
26 Maja 2026 11:17:03
Skoro dostał mandat 1500 a nie 2500 więc zagrożenia nie stworzył. Dziwne, że to policjant ocenia i jego widzimisię. Ale popieram, za dużo tych czubków na motocyklach
Dodaj swój komentarz