Jechał motocyklem na jednym kole. M.in. stracił prawo jazdy

  • Opublikowano: 26  Maja  2026
  • Autor: kbm
  • Źródło: KPP Nisko
Jechał motocyklem na jednym kole. M.in. stracił prawo jazdy
  • Przejdź do komentarzy 4
  • Udostępnij

Ze zdecydowaną reakcją policjantów spotkał się mieszkaniec Zdziar, który jechał motocyklem na jednym kole. Za brawurową jazdę mężczyzna został srogo ukarany.

Wczoraj, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego niżańskiej komendy zauważyli mężczyznę, który w Racławicach jechał motocyklem marki KTM, na jednym kole. 32-latek stworzył zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników drogi.

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej brawurowo jadącego motocyklistę. Okazał się nim mieszkaniec Zdziar. Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł, otrzymał 10 punktów karnych oraz stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Policja przypomina i apeluje do kierowców: brawurowa i niebezpieczna jazda może doprowadzić do tragedii. Osoby, które lekceważą przepisy traktując drogi publiczne jak tor wyścigowy muszą się liczyć z surowymi konsekwencjach prawnymi.

Dla przypomnienia

Od 3 marca 2026 roku w Polsce jazda na jednym kole po drogach publicznych w strefach zamieszkania i ruchu jest wprost zabroniona. Nowy przepisy dotyczą artykułu 86c Kodeksu wykroczeń, który mówi o surowych karach za celowe oderwanie koła od nawierzchni. Grozi za to:

• Minimum 1500 zł grzywny za samo naruszenie (uniesienie koła).
• Minimum 2500 zł grzywny w przypadku stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
• Zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące.

Należy tu zaznaczyć, że nowe przepisy traktują jazdę na jednym kole analogicznie do driftu – jako celowe wprowadzanie pojazdu w poślizg lub utratę kontroli. Przepis ten obowiązuje na drogach publicznych, w strefach zamieszkania i strefach ruchu.

Oceń artykuł
Aktualna Ocena: 4.0


Wasze komentarze (4)

Dodaj komentarz

4  Czerwca  2026  15:11:42

ćwiczył , widziałam wielokrotnie. i powiem, że umie.

26  Maja  2026  14:52:01

Ktoś kojarzy gościa na motocyklu typu enduro. Tablice rejestracyjne ST. Wyprzedzanie na ciągłej i przejazd przez przejście pieszo-rowerowe za kościołem (Poręby )z prędkością +-80 km/h. To jest problem który policja powinna stanowczo rozwiazywac

26  Maja  2026  11:18:33

Najgorsza to sobota i niedziela co wyprawiają na alejach Pawła w Stalowej ogromne prędkości i ryki motorów mamy tego dosyć a policja gdzie postawcie fotoradary i matoly z wiosek przestaną tak szaleć

26  Maja  2026  11:17:03

Skoro dostał mandat 1500 a nie 2500 więc zagrożenia nie stworzył. Dziwne, że to policjant ocenia i jego widzimisię. Ale popieram, za dużo tych czubków na motocyklach

Odpowiadasz użytkownikowi

1 + 2 =

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!

1 + 2 =

Pozostałe wiadomości

 

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz Adblocka

Masz włączone blokowanie reklam, co uniemożliwia korzystanie z części treści w naszym serwisie. Wyłącz AdBlocka, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich materiałów.

Dziękujemy!

Opcje Adblocka znajdziesz w rozszerzeniach przeglądarki