Kolejne autobusy elektryczne coraz bliżej

  • Opublikowano: 2  Czerwca  2026
  • Autor: kbm
Kolejne autobusy elektryczne coraz bliżej
  • Przejdź do komentarzy 19
  • Udostępnij

Dwóch producentów miejskich autobusów elektrycznych wyraziło gotowość wyprodukowania pięciu nowych pojazdów dla miasta Stalowej Woli.

Pierwsza część zadania dotyczy dostawy dwóch autobusów elektrycznych jednoczłonowych. Man Truck & Bus Polska Sp. z o.o. chce wykonać zadanie za 7 475 940 zł, a Solaris Bus & Coach za 6 826 500 zł. Kwota przeznaczona na realizację zamówienia to 8 364 000 zł.

W drugiej części zadania planowany jest zakup trzech autobusów przegubowych. Dostarczyć je są gotowe także ci sami producenci: Man Truck & Bus Polska za 14 224 950 zł oraz Solaris Bus & Coach Sp. z o.o. za 13 239 720 zł. Kwota przeznaczona na realizację zamówienia to 14 022 000 zł.

– Konsekwentne poszerzanie floty autobusów elektrycznych w Stalowej Woli jest jednym z priorytetów budowania miasta ekologicznego i nowoczesnego. Mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z tej formy przemieszczania się, ponieważ transport publiczny w naszym mieście jest komfortowy, nowoczesny i bezpłatny dla mieszkańców. Nowością będą pierwsze w historii Stalowej Woli elektryczne autobusy przegubowe, które znacząco zwiększą możliwości przewozowe komunikacji miejskiej. Już za chwilę na ulice wyjedzie pięć kolejnych nowych autobusów elektrycznych, a po realizacji tego zadania Stalowa Wola będzie dysponowała flotą 30 autobusów elektrycznych, w tym trzema autobusami przegubowymi. Tak wysoki udział zeroemisyjnych środków transportu w całym taborze komunikacji miejskiej stawia Stalową Wolę w ścisłej czołówce najbardziej proekologicznych i nowoczesnych samorządów w Polsce– zaznacza Lucjusz Nadbereżny, prezydent miasta Stalowej Woli.

Zadanie ma być realizowane w ramach unijnego projektu pod nazwą „Rozwój Mobilnego MOF Stalowej Woli – etap I”.

Termin dostarczenia autobusów wynosi 14 miesięcy od dnia podpisania umowy. Trwa analizowanie ofert.

Oceń artykuł
Aktualna Ocena: 4.0


Wasze komentarze (19)

Dodaj komentarz

8  Czerwca  2026  12:05:22

jaki sens przegubowych w stalowej? jedynie kiedy się przydają to w godzinach gdy kończą się lekcje w szkołach i zmiany w zakładach, ale po to wymyślono brygady bisowe... poza tym wymiana całego taboru na elektryczny będzie wiązało się z dużymi problemami z obsadzeniem linii głównie w zimę jak nie wyjadą z zajezdni... ale nie tylko, bo są to ogólnie problematyczne pojazdy szczególnie po kilku latach oraz jak są nowe. dodatkowo brak spalinowych na rezerwie (MANy) to już ostateczny strzał w kolano, bo to jedyne dobre wozy na zajezdni, Autosany niedługo będą do wywalenia na złom, bo są koszmarne. pomijam już kwestie ekologii ale stare MANy są ekologiczniejsze od jakiegokolwiek elektryka, bo nie mają baterii, z którymi nie ma co zrobić i to już za parę lat, bo same baterie psują się szybciej niż powinny się zużyć. MANy są ekonomiczne i niezawodne mimo wieku, a elektryki??? bezsensowna wymiana taboru na pokaz

4  Czerwca  2026  00:21:18

Szkoda, że jeszcze nie piętrowe!

3  Czerwca  2026  10:09:23

OZE sroze i Wóngiel Panie przywieźli. Polityka PiS i Czarnka Dzbana. Prąd z węgla super czysty prąd.

2  Czerwca  2026  18:15:30

Nie lepiej pójść w wegiel i ropę jak namawia prezydentura hamerykańska? Powrót parowozów np.

2  Czerwca  2026  21:41:02

kolego parowozy są mniej trujące od dizli. Jedynie popiołu więcej A poza ty spoko.

2  Czerwca  2026  16:15:49

Proponuje istniejące autobusy sprzedać, na ich miejsce kupić przegubowe, może wtedy pasażerowie zajmą miejsca siedzące

2  Czerwca  2026  15:50:04

No w stalowej potrzeba przegobowcow na juz. Te tysiące stojące na przystankach i czekające na autobus przegubowy????????????????. Za te 14mln to gdyby dobrze poszukał znalazłby spokojnie conajmniej 14 busów z 10miejscami siedzącym i reszta do stania. Wtedy mozna by je puścić na ulicę co 15 min. , a nie co godzinę.albo dłużej. Nawet ja bym sie raz na.jakis czas skusił. No.ale jak.mam czekać godzinę na przegubowca to odpalam samochód i jadę. Trochę pomyślunku Lucek a nie tylko jak podpowiedzielismy ci ze autobusy elektryczne to przyszłość, od razu podchwyciles. Wiec pochwyć i to

2  Czerwca  2026  15:40:05

Po Stalowej jeździ 6 Autosanów- gruchoty.

2  Czerwca  2026  13:32:03

Nie lepiej przeznaczyc te pieniadze na zakup nowych aut na parafie...

2  Czerwca  2026  13:30:21

Przegubowe do takiej metropolii i to niemieckie Stachu to podpisywał?

2  Czerwca  2026  11:41:00

Proponuje uruchomić autobusy przegubowe na linie nr 20 (kierunek hala targowa - działki). będzie w należyty sposób wykorzystana. Miejsca siedzące będą zajęte prze elektorat emerytów i rencistów

2  Czerwca  2026  11:15:53

A później za te długi przyjdą ci co mówili nasze kamienice, wasze ulice. I bydło w ramach pocieszenia będzie jeździło zbiorkomem na trasie kołchoz wynajmowanie mieszkanie od koszerholdingów.

2  Czerwca  2026  11:09:20

przegubowe autobusy. Tymi nie ma komu jeździć wożą powietrze

2  Czerwca  2026  09:05:00

Niemieckie autobusy w pisoskim miescie ?Ktos w pisie zwariowal?

2  Czerwca  2026  11:12:12

jakby były polskie to by jeździły polskie. Osobowe też niemieckie. Nieudaczniki po 89 roku zniszczyli wszystko co polskie bo to komunistyczne. Od pegeerów począwszy na elektrowni atomowej skończywszy.

2  Czerwca  2026  14:29:06

Ktoś kopertę wziął. Są polskie z Sanoka

2  Czerwca  2026  08:48:47

Dlaczego nasi włodarze nie kupują autobusów z SANOKA ??? PO RZESZOWIE mogą jeździć autobusy wyprodukowane w SANOKU

2  Czerwca  2026  12:07:23

Przeguby to nie wypal na takie małe miasto !!!!

2  Czerwca  2026  14:30:36

A jak myślisz? Ktoś zapłacił za taki wynik przetargu a ktoś inny zarobił

Odpowiadasz użytkownikowi

1 + 2 =

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!

1 + 2 =

Pozostałe wiadomości

 

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz Adblocka

Masz włączone blokowanie reklam, co uniemożliwia korzystanie z części treści w naszym serwisie. Wyłącz AdBlocka, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich materiałów.

Dziękujemy!

Opcje Adblocka znajdziesz w rozszerzeniach przeglądarki