Stal ma nowego dyrektora sportowego

  • Opublikowano: 2  Czerwca  2026
  • Autor: kbm
Stal ma nowego dyrektora sportowego
  • Przejdź do komentarzy 34
  • Udostępnij

Michał Wrzos został dyrektorem sportowym Stali Stalowa Wola.

Klub nie miał dyrektora sportowego od czasu rozwiązania umowy z Jakubem Kowalskim, czyli od 20 kwietnia 2026 roku. Stal Stalowa Wola PSA podała, że umowę podpisano właśnie z Michałem Wrzosem.

Michał Wrzos jest od wielu lat związany z profesjonalną piłką nożną. Swoje doświadczenie zdobywał współpracując z zawodnikami, trenerami oraz klubami na różnych szczeblach rozgrywkowych. Podstawa w działaniu to skuteczność oraz umiejętność budowania silnych relacji w środowisku sportowym. W swojej działalności stawia na profesjonalizm, rozwój zawodników oraz tworzenie projektów opartych na długofalowej wizji i jasno określonych celach- informuje Stal Stalowa Wola PSA.

Klub z Michałem Wrzosem zawarł umowę na okres od 3 czerwca 2026 do 30 czerwca 2027. Nowy dyrektor sportowy przez ten czas nie będzie pobierał wynagrodzenia indywidualnego.

- Na początku chciałbym serdecznie podziękować Prezydentowi Miasta, Prezesowi Klubu oraz Radzie Nadzorczej za okazane zaufanie. To dla mnie nie tylko wyróżnienie, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność. Drodzy Kibice, Nie przyszedłem tutaj po pochwały. Nie przyszedłem tutaj po stanowisko. Nie przyszedłem tutaj po pieniądze. Przyszedłem do pracy. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że nigdy nie obiecywałem gruszek na wierzbie. Zawsze wolałem działać, niż opowiadać. Dlatego nie będę codziennie przekonywał nikogo, jak ciężko pracujemy. Efekty mają mówić same za siebie. Nie pobieram z klubu ani jednej złotówki. Co więcej, klub zyskał ludzi, którzy każdego dnia poświęcają swój czas, wiedzę i kontakty, aby pomóc Stali Stalowa Wola wrócić tam, gdzie jest jej miejsce. Jestem do dyspozycji każdego, kto chce działać dla dobra klubu. Każdego człowieka, któremu leży na sercu przyszłość Stali. Nie interesują mnie układy, podziały ani osobiste ambicje. Interesuje mnie wyłącznie dobro klubu. Rozumiem emocje. Rozumiem oczekiwania. Rozumiem niecierpliwość. Ale pamiętajcie jedno — wielkich rzeczy nie buduje się w jeden dzień. Proszę o okres 6 miesięcy wsparcia i zaufania, a ocenicie mnie po tym, jak będzie wyglądał klub, drużyna i atmosfera wokół Stali Stalowa Wola. Bo kiedy przychodziłem tutaj, nie pytałem, co klub może dać mnie. Pytałem, co ja mogę dać klubowi i pierwszą decyzją była propozycja pracy trenera Kantora, którą należy ocenić obiektywnie bardzo pozytywnie, a spotykała się też ona z wieloma krytycznymi zdaniami. W przyszłym tygodniu przedstawię projekt oparty na 7 fundamentach. Stalowych zasad, których będę trzymał się zarówno ja, jak i środowisko skupione wokół Stali. Okres ostatnich miesięcy poświęciłem na wnikliwą analizę, a wnioski przedstawię wkrótce. Jeszcze raz dziękuję Prezydentowi Miasta, Prezesowi oraz Radzie Nadzorczej za zaufanie. Zrobię wszystko, aby go nie zawieść- napisał na fb nowy dyrektor.

Oceń artykuł
Aktualna Ocena: 4.0


Wasze komentarze (34)

Dodaj komentarz

8  Czerwca  2026  10:37:56

do erdesika , tak lecę już w tym tygidniu do STANÓW na MISTRZOSTWA ŚWIATA w piłce nożnej i co lemingu zazdrościsz mi. Szkoda tylko , że nie będzie tam naszej reprezentacji bo bym miał wielką przyjemność oglądać naszych. A ilu mieszkańcow STALOWEJ WOLI tak sobie może na taki wylot pozwolić w obecnych czasach.

8  Czerwca  2026  20:06:05

Zarobił ( wykombinował ) mnóstwo kasy w klubie to ma za co. A piłkarze niewypłacani ns bieżąco odchodzą.

7  Czerwca  2026  20:31:34

Kupuję mniejszościowy udział i będę rządził klubem.

7  Czerwca  2026  12:53:25

kibic jedzie teraz na MŚ w piłce nożnej do Stanów, tych koło Przyszowa lub do Chorzowa odbudować Konstal.

4  Czerwca  2026  21:02:47

Manipulacja, niżej niż 4.0 ocena artykułu nie schodzi.

3  Czerwca  2026  17:13:34

kończę już i wyprowadzam się do Chorzowa, może odbuduję stary Konstal i go kupię.

3  Czerwca  2026  10:15:27

do kibic, jeśli tak sie nie stanie w naszej STALÓWCE jak komentujesz ,to nie będzie w naszym mieście piłki nożnej powyżej poziomu juniorskiego.

3  Czerwca  2026  10:13:29

Do KIBIC2, bo hejterów zatkało kakao po meczu w NOWEJ HUCIE to szczują pod każdym następnym artykułem o naszej STALÓWCE gdzie się tylko pojawi temat naszej STALÓWKI. Wyobrażasz sobie co by się w tym mieście działo gdyby po meczu z HUTNIKIEM nasi ulubieńcy spadli do 3 ligi. Ale teraz jest czas na szukanie nowych zawodników takich którzy za najniższą krajową będą w każdym meczu zasu-wać po boisku za nasz klub. Dodać im tylko premie 20 procentowe za wygrane mecze i zobaczycie , że można mieć bardzo tani klub w naszym mieście. A wszyscy po za zawodnikami i trenerem pierwszej drużyny powinni w klubie pracować społecznie bo jeśli dyrektor sportowy może to każdy działacz czy trenerzyna młodzieży może. A w pierwszej drużynie tylko ci co mają pewne miejsce w składzie mogą liczyć na wypłatę.

3  Czerwca  2026  12:37:41

"teraz jest czas na szukanie nowych zawodników takich którzy za najniższą krajową będą w każdym meczu zasu-wać po boisku za nasz klub." - hahaha to szukaj takich, na co czekasz. Z pewnością zawodników 2-ligowych grających za 3,6k na rękę jest cała masa. Za tą kwotę to zrobią nawet awans do ekstraklasy.

3  Czerwca  2026  14:20:27

do kibicRST, w 3 lidze w najlepszych drużynach to o najniżeszej krajowej to sobie moga pomarzyć tam grający zawodnicy , 99 procent tam grajacych to gra za stypendium kikaset złotych na rękę. Żeby przeżyć to muszą do zwyczajnej roboty codziennie zapie -dalać. Ale w tych ligach nazywanych CENTRALNE to się kopaczom w głowach poprzewracało od kasy.

3  Czerwca  2026  10:04:14

do ,,kibic,, wszyscy hejterzy z tego miasta powinni cię całować w doope codziennie bo ty jedyny na tym por-talu komentujesz rozsądnie z wielką wiedzą o STALÓWCE. Mam takie wrażenie , że z każdym dneim rośnie liczba tych ze szczujni co mogą cie całować po tyłku.

3  Czerwca  2026  09:59:31

Gdyby tfussek nam nie zabrał strategicznego sponsora PGE to dziś nasza kochana STALÓWKA by dalej grała w 1 lidze. Dlatego jeśli chcecie powrotu naszej STALÓWKI do 1 ligi to wszyscy mieszkańcy i kibice w przyszłym roku głosujemy na PiS bo jak PiS wróci do władzy to wróci do STALÓWKI ten strategiczny sponsor PGE i będziemy mieli kilka milionów jeśli nie kilkanaście milionów od tego wieelkiego państwowego sponsora co roku.[ dopóki będzie rządził PiS].

3  Czerwca  2026  06:41:35

I zaczął swoją pracę od ogłoszenia na fc że szuka wzmocnień. I czego po tym klubie można oczekiwać to jest cyrk na kółkach

2  Czerwca  2026  21:47:12

a łon ci państwowy czy już prywatny xD

2  Czerwca  2026  16:58:21

Cyrku ciąg dalszy!

2  Czerwca  2026  15:44:52

Ktoś tu chyba próbuje zrobić z nas wszystkich idiotów!

2  Czerwca  2026  16:29:45

Już zrobił przez ostatnie 12 lat. Referendum i odwołać Nadbereźnego

2  Czerwca  2026  15:37:31

Już był w klubie rzekomy społecznik, tzw. autobusowy prezes. Jak to się skończyło - każdy wie!

2  Czerwca  2026  16:42:42

Skończyło się tym, czego mogli pozazdrościć łopatka i kowalski razem wzięci...

5  Czerwca  2026  11:05:47

do lucjo, lemingu to PAN SIEMBIDA wprowadził naszą STALÓWKE do 1 ligi , mat-ole zapomniałeś.

2  Czerwca  2026  15:34:54

Podwyższy się cenę dla agenta za danego zawodnika. Gościu weźmie swoją prowizję, a my wszyscy za to zapłacimy. Tacy rzekomi społecznicy to są najgorsi!

2  Czerwca  2026  15:28:52

Za pracę należy się wynagrodzenie. W tym klubie nie na takie rzeczy była kasa. Dlatego jak słyszę, że ktoś będzie pracował za darmo, to od razu czuć na kilometr jakiś przekręt.

2  Czerwca  2026  15:12:15

Kolejny as...

2  Czerwca  2026  13:13:08

Miało być: .Caterpillar Jeszcze raz potwierdzam z dużym szacunkiem do Prezydenta, ta prywatyzacja to wiadomość dla naiwnego przedszkolaka.

2  Czerwca  2026  13:12:09

Kolejny wałek... Był citko, Roland, Nowak i plan 5 letni... zostały długi i klub w rozsypce

2  Czerwca  2026  12:28:34

Czyli ta sprzedaż klubu to pod publikę, Prezydent szuka mniejszościowego Właściciela, jak taki naiwny to niech sam nim prywatnie ( czyli wyciągnie swoją kasę ) zostanie.Widać, że w tym klubie zostanie wszystko po staremu. Właściciel musi być większościowy, kiedyś Huta chciała żeby Caterpiler był mniejszościowym Właścicielem i jak to wyszło prawie wszyscy wiedzą.

2  Czerwca  2026  11:17:32

Kogo to obchodzi?

2  Czerwca  2026  10:56:45

Pierwsze wrażenie po mowie na dzień dobry - niezłe. Spróbować trzeba, bo prawda jest taka, że nie ma za bardzo innego wyjścia. Oby coś dobrego z tego wynikło. Nie rozumiem tylko jednego; gość będzie pracował za darmo ??? I to przez rok ??? Jak to jest możliwe ? Pewnie ma gdzieś inną pracę, za którą dostaje wynagrodzenie.

2  Czerwca  2026  11:04:00

Prowizja od zatrudnienia zawodników z jego agencji. Siembida też niby był za złotówkę, a narobił takich przewałów, że do dzisiaj trupy z szafy wypadają. Tu nigdy nie będzie normalnie.

2  Czerwca  2026  11:05:50

PS. Tą mowę pisała sztuczna inteligencja.

2  Czerwca  2026  10:35:04

Z ramienia nowego właściciela i jest elementem szerszej układanki biznesowej która będzie odpowiadać za klub.

2  Czerwca  2026  09:41:36

To jakaś kpina. Jeżeli jest nabywca klubu to sobie sam dyrektora zatrudni, chyba że gość jest na okres przejściowy albo z ramienia nowego właściciela.

2  Czerwca  2026  09:14:25

Polacy,zapomnijcie o grze w Stalówce.Pseudo-agent Wrzos już zamówił autobus Brazylijczyków.

2  Czerwca  2026  10:36:15

Ma też Polaków w 1 i 2 lidze więc nie siej fermentu

Odpowiadasz użytkownikowi

1 + 2 =

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!

1 + 2 =

Pozostałe wiadomości

 

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz Adblocka

Masz włączone blokowanie reklam, co uniemożliwia korzystanie z części treści w naszym serwisie. Wyłącz AdBlocka, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich materiałów.

Dziękujemy!

Opcje Adblocka znajdziesz w rozszerzeniach przeglądarki