Przez Nisko przejdzie gazociąg

Słowacja buduje odcinek gazociągu (pomiędzy Polską a Słowacją). Część będzie przebiegać przez naszą okolice. W związku z tym wszczęto postępowanie w sprawie jego transgranicznego oddziaływania na środowisko…
Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska powiadomił Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie, jako organ terenowej administracji rządowej właściwy ze względu na obszar możliwego transgranicznego oddziaływania na środowisko o planowanym przez Republikę Słowacką przedsięwzięciu. Od 4 do 25 lutego 2015 roku każdy może zapoznać się z dokumentacją dotyczącą planowanej inwestycji. Podstawowe informacje w języku angielskim i słowackim, w tym mapy, dostępne są pod adresem http://www.envir(...)ovensko, natomiast tłumaczenie w języku polskim streszczenia nietechnicznego znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w zakładce Obwieszczenia i zawiadomienia pod adresem http://bip.r(...)omienia.
Streszczenie nietechniczne podstawowych informacji w języku polskim znajduje się do wglądu w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie przy al. Józefa Piłsudskiego 38. Tam również można zgłaszać swoje uwagi dotyczące tej inwestycji.
Gazociąg o łącznej długości około 17950 mb, zlokalizowany w Gminie Nisko, Rudnik nad Sanem, Nowa Sarzyna (łączna długość ok. 35 tys. mb) będzie miał również odgałęzienia na odcinku Kopki- Stalowa Wola. Przy okazji zlikwidowany zostanie istniejący, stary gazociąg.
Słowacki operator sieci gazowniczej Eustream planuje zbudowanie transgranicznego gazociągu do Polski, by umożliwić w ten sposób dostawy gazu łupkowego z USA na Słowację i zmniejszyć jej zależność od gazu rosyjskiego. Rurociąg ma biec przez Przełęcz Łupkowską, łącząc stację kompresorową w Velkych Kapuszanach na południowym wschodzie Słowacji z polskim węzłem przesyłowym w Strachocinie.
Na samej tylko Słowacki jego długość wynosiłaby od 106 do 117 kilometrów. Koszt nowego połączenia, które trzeba będzie zintegrować z polską siecią przesyłową, to ponad 530 mln euro. Partnerem projektu ze strony polskiej jest spółka Gaz-System. Rurociąg przez Przełęcz Łupkowską stanowiłby element europejskiego korytarza gazowego północ-południe, łączącego dwa morskie terminale LNG - w Świnoujściu i na chorwackiej wyspie Krk.
AW
Komentarze
"Gazociąg o łącznej długości około 10tys. mb, zlokalizowany w Gminie Nisko (łączna długość ok. 35 tys. mb) "
10 000 mb to 10 km
35 000 mb to 35 km
Noo too jak duża jest Polska ???
no właśnie czy Ktoś zna przebieg tego gazociągu, bo jak znam tych patafianów to zaraz będą chcieli ludzi wysiedlać bo żuczek gnojniczek będzie miał więcej praw od człowieka.
rura to rura wolałbym poznac jej przebieg przez nasze tereny
Artykuł dobry tylko że na zdjęciu jest ciepłociąg a nie gazociąg
!!