Kradł i napadał

Pod koniec listopada 19-latek z miejscowości Słomiana usłyszał dwa zarzuty kradzieży. Mężczyzna z niezamkniętego garażu ukradł kosiarkę oraz rower z innej posesji. Dzień przed kradzieżą kosiarki napadł na starszą kobietę w Nisku i próbował wyrwać jej torebkę.
Na przełomie października i listopada mieszkaniec Racławic zgłosił kradzież kosiarki spalinowej z napędem wartości 1 tys. złotych. Sprawca zabrał ją nocą z niezamkniętego garażu. Po dwóch tygodniach na terenie Racławic zginął rower, skradziony starszej kobiecie, również nocą z niezamkniętego garażu. Kobieta nie zgłosiła kradzieży, ponieważ nie wierzyła w odzyskanie roweru. Była bardzo zaskoczona, gdy policjanci poinformowali ją o jego znalezieniu.
Po dwóch tygodniach prowadzonych działań operacyjnych i dochodzeniowo-śledczych policjanci ustalili złodzieja. To ten sam, który pod koniec października napadł w Nisku na starszą kobietę próbując wyrwać jej torebkę.
28 października około godz. 17:00 sprawca otrzymał od swojej koleżanki pieniądze na zakupy, które zgubił. Postanowił w jakiś sposób zdobyć pieniądze. Na osiedlu zauważył starszą kobietę. Jego uwagę przykuła jej torebka. Stwierdził, że w łatwy sposób odzyska zgubioną gotówkę. Poszedł za kobietą do klatki schodowej, w której próbował wyrwać jej torebkę. Jednak kobieta nie dała sobie jej ukraść. 19- latek uciekł, kiedy zaczęła krzyczeć. Kobieta natychmiast powiadomiła policję, podając rysopis sprawcy.
Po około godzinie na ul. Rzeszowskiej-Bocznej w Nisku policjanci zatrzymali 19-letniego sprawcę tego zdarzenia. Pokrzywdzona 75-letnia mieszkanka Niska rozpoznała go. Sprawca został zatrzymany i przewieziony na komendę. W trakcie przesłuchania przyznał się do winy.
Następnego dnia po usiłowaniu kradzieży torebki, znów poszedł do swojej koleżanki do Racławic. Kiedy nocą opuszczał jej mieszkanie przeskoczył przez płot do sąsiada i z jego garażu zabrał kosiarkę spalinową. Po dwóch tygodniach zauważył ładny rower u mieszkanki Racławic. Nocą zabrał go z niezamkniętego garażu. Kosiarkę i rower sprzedał za niewspółmiernie niską cenę sąsiadowi z miejscowości Słomiana. W trakcie przeszukania policjanci odzyskali skradzione przedmioty.
W trakcie przesłuchania 19-latek przyznał się do kradzieży i dobrowolnie poddał karze.
[KPP]

Komentarze
Rysiek Petru jest w przeciwieństwie do nas wszystkich tak bogaty,że może publicznie wypowiadać swoje zdanie, a my odważni anonimowo przy komputerze przed ekranem powiedzielibyśmy to co inni chcą słyszeć,żeby nikomu nie podpaść. A die Nacht jest też tego najlepszym przykładem.
~Die Nacht debilu
Co na to rysiek petru?
A co na to Petru? On wie.
A czy kosiarka byla juz dotarta czy na dotarciu
Kosiarka? Rower? Nie wierzę.
Dawidek ze swoim bratem Krystianem to k***stwo najgorszego gatunku.
Ukradną wszystko co da się sprzedać. Każdemu. Jak policja dobrze pogrzebie to znajdzie się niejeden rower i niejedna kosiarka.
Powinno się udostępniać publicznie zdjęcia takich kanalii. Gdzie to ma rodziców? 19 lat i kradzieże w głowie? Jestem niewiele starsza bo 5 lat i nie wyobrażam sobie czegoś takiego...
"Żyć szybko. Umrzeć młodo."