52- latek pędził 121km/h w obszarze zabudowanym


Brawurową i niebezpieczną jazdę 52- latka kierującego mercedesem przerwali policjanci z niżańskiego Wydziału Ruchu Drogowego. Mężczyzna w obszarze zabudowanym miał na liczniku 121 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł, a na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych. Dodatkowo stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego niżańskiej komendy każdego dnia wyjeżdżają na drogi powiatu by dbać o bezpieczeństwo ich użytkowników, eliminować z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu czy narkotyków oraz piratów drogowych.
Wczoraj po godz. 14:00 w gminie Harasiuki, gdzie w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, policjanci zauważyli mercedesa, który jechał z bardzo dużą prędkością. Przeprowadzony pomiar wykazał 121 km/h, czyli o 71 km/h za szybko.[/p]Funkcjonariusze zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. W związku z popełnionym wykroczeniem nałożyli na 52- letniego mieszkańca powiatu biłgorajskiego 15 punktów karnych i grzywnę w wysokości 2,5 tys. zł. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 71 km/h, mundurowi zatrzymali kierowcy mercedesa prawo jazdy na okres 3 miesięcy.
Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Kierowanie pojazdem mechanicznym z nadmierną prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego, jak również innych użytkowników ruchu drogowego. Nie ma akceptacji na rażące łamanie przepisów ruchu drogowego. Każdy, kto jedzie zbyt szybko, musi liczyć się z konsekwencjami.
Komentarze