Żłobek na Leśnej. Czy tym razem się uda?


Miasto po raz drugi podjęło starania. Czy uda się w terminie postawić budynek?
Pierwszy przetarg dotyczący budowy żłobka na ul. Leśnej został ogłoszony pod koniec stycznia br. Przystąpiło do niego kilka firm m.in. z: Lublina, Jeżowego, Stalowej Woli Staszowa, Niska, Sarzyny, Rzeszowa. Oferty oscylowały między 7,9 a 9,9 mln zł. Tymczasem miasto zaplanowało na ten cel przeznaczyć 3,4 mln zł, a więc dużo mniej. Ze względu na wysokie ceny ofert postępowanie zostało unieważnione.
Planowany obiekt ma być nowoczesnym, parterowym budynkiem, zaprojektowanym z dbałością o funkcjonalność, komfort użytkowników oraz dostępność dla osób z niepełnosprawnością. Układ budynku zakłada podział na 2 główne trakty, rozdzielone strefą szatni. W części południowej przewidziano 3 sale przeznaczone dla dzieci, wszystkie otwierające się na park.
Każda z sal zostanie wyposażona w magazyn na sprzęt oraz we własny węzeł sanitarny, dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, w 2 kabiny toaletowe, prysznic i 2 umywalki. W budynku znajdą się również pomieszczenia techniczne, w tym warsztat, węzeł cieplny i rozdzielnia elektryczna.
Dodatkowe przestrzenie użytkowe obejmą m.in. pokój lekarza, sekretariat, gabinet dyrektora, pralnię, pokój do karmienia, a także zaplecze socjalne dla pracowników z oddzielną szatnią i toaletą. Zaplanowano również pełne zaplecze kuchenne, w skład którego wejdą m.in. kuchnia główna, kuchnia mleczna, przygotowalnia, rozdzielnia posiłków oraz zmywalnia. Pracownicy kuchni będą mieli do dyspozycji własne pomieszczenie socjalne, a nad logistyką i zaopatrzeniem czuwać będzie intendent, który również otrzyma oddzielne biuro.
Budynek zostanie wyposażony w nowoczesne systemy instalacyjne, w tym wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, klimatyzację oraz ogrzewanie podłogowe zasilane z węzła cieplnego wspieranego przez pompę ciepła.
Pod względem technicznym budynek będzie miał 22 m szerokości i 42,5 m długości, przy wysokości 4,4 m. Powierzchnia użytkowa wyniesie 562,86 m², powierzchnia zabudowy – 678 m², a kubatura całego obiektu sięgnie 3051 m³. Dodatkową przestrzeń stanowić będzie taras o powierzchni blisko 66 m2.
Po wyłonieniu wykonawcy i podpisaniu z nim umowy na finał prac przyjdzie nam poczekać równy rok.
Komentarze
~taka prawda vel du-po-wł-azie, to złodziejskie nasienie nie może się powstrzymać by przynajmniej raz dziennie nie okraść podatnika. Jak nic nie ukradnie to dzień stracony.
~taka prawda vel du-po-wł-azie, a kiedy, za 10 lat osiedle, a teraz żłobek i 10 tys. mieszkańców kr-et-yn-ie, gdzie to chcesz upchać. Tam planowano 17 bloków na 600 mieszkań, to chcesz upchać po 16 osób na mieszkaniu id-io-to.
Tacy id-io-ci są w PiS-ie i wciskają ludziom ciemnotę, a ci na nich głosują, oj id-iot, id-iot.
Koniecznie musi tam powstać żłobek na osiedlu LEŚNA bo będzie tam w przyszłości mieszkać przynajmniej 10 tysięcy mieszkańców. Lemingi ograniczeni umysłowo na ten projekt patrzą oczami dziś a wiadomo, że za 10 lat tam wszystko się zmieni.
To chyba zbedna a kosztowna inwestycja - dzieci w Stalowej coraz mniej . Po wybudowaniu bedzie jeszcze mniej...
Moze lepiej te pieniadze przeznaczyć na cos co naprawdę jest konieczne a odkładane w czasie ze względu na brak funduszy?
na co komu ten żłobek? Młodzi już dawno wyjechali z tego pisowskiego ku*widoła.
ZBĘDNY WYDATEK NA TĄ CHWILE .W ISTNIEJĄCYCH ŻŁOBKA JUŻ BRAKUJE DZIECI , A OD WRZEŚNIA BĘDZIE JESZCZE GORZEJ , TRZEBA BĘDZIE ZWALNIAĆ LUDZI
Po wdrożeniu dyrektyw ETS, ETS2 trzeba zapomnieć o tanim budowaniu. Mieszkania też głównie z tego powodu drożeją. Dro
Drodzy Państwo nasze miasto schodzi na psy .Dzisiaj o godziny 19 wszystkie poczty w centrum miasta były zamknięte. Jedyna poczta w Vivo do 21.Co się dzieje w tym mieście. Rynek sobotni pada .W starym centrum przy Staszica wszystkie sklepy już dawno padły ..i założę się ,że za dziesięć lat liczba stałych mieszkańców około 35 tysięcy. Kury zawracają w centrum w samo południe i tylko Lucjusz miewa wizje.
Może popułoś Pana Szlęzaka żeby nauczył jak zarządzać miastem?
czy w urzędzie ktoś panuje nad tymi przetargami? Chcą żeby firmy partycypowały w kosztach? A kto ludziom zapłaci za pracę? Każdy chce dobrze zarabiać czy to urzędnik UM czy murarz. Każdy ma do wyżywienia rodzinę. Wysokie ceny? Za kilka miesięcy będą jeszcze wyższe bo wszystko drożeje.
,,Ze względu na wysokie ceny ofert postępowanie zostało unieważnione"-nie ze względu na wysokie ceny oferentów,a zbyt nisko wyceniony kosztorys inwestorski. Z tego co pamiętam,to zarówno projekt,jak i kosztorys inwestorki ma dobre kilka lat,czyli były przygotowane przez podwyżką jaka miała miejsce od 2022r.