Przed nami sesja miejska, na której wiele się zadzieje



Ulica Seulska w Stalowej Woli, nowe tereny pod budownictwo mieszkaniowe, likwidacja ZAB- u, ścieżka rowerowa od nas do Niska, przenosiny przedszkola, absolutorium i votum zaufania, a także wiele innych tematów czekają do omówienia i przegłosowania przez radnych już 18 czerwca.
W środę, 11 czerwca 2025 roku, prezydent Lucjusz Nadbereżny spotkał się z dziennikarzami, by przekazać opinii publicznej tematy, jakie będą poruszane podczas najbliższej sesji miejskiej. A tych będzie naprawdę sporo, bo około 50. Będą to sprawy ważne dla społeczności, stąd wcześniejsze spotkanie. Zapowiadają się obrady do później nocy, a sami radni będą musieli zmierzyć się z trudnymi decyzjami.
SESJA ABSOLUTORYJNA, SESJA Z WOTUM ZAUFANIA DLA PREZYDENTA
- To też sesja, która będzie sesją absolutoryjną, sesja, na której radni Miasta Stalowej Woli będą dyskutować nad raportem o stanie miasta za 2024 rok i jednocześnie w głosowaniu będą decydować o udzieleniu wotum zaufania dla mojej osoby, to również absolutorium, a więc podsumowania, przyjęcie sprawozdań finansowych. Liczę tutaj w całości tej pierwszej części sesji, na merytoryczną dyskusję o roku, który za nami, roku, który bez wątpienia był rokiem wielu sukcesów dla Miasta Stalowej Woli. Rok 2024 to wiele momentów, w których realizowaliśmy naszą odważną strategię rozwoju Miasta Stalowej Woli, ale nie ma co ukrywać, co często podkreślam, że to jeden z najtrudniejszych również okresów w ostatnim czasie, okres w niektórych miesiącach wręcz kryzysowy i mam nadzieję, że ta dyskusja, która przed nami, zarówno przy wotum, jak również absolutorium, będzie okazją do przedyskutowania tego, również wyciągnięcia wniosków, również zapoznania się z dodatkowymi informacjami, które są chociażby wynikiem prac podsumowań kontroli, które składają się na te wszystkie sprawozdania, które będą przedstawione radnym Miasta Stalowej Woli na tej sesji. Bez wątpienia będzie to duża część tego pakietu- mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.
MIASTO SIĘGAĆ CHCE PO KOLEJNE PIENIĄDZE NA REALIZACJĘ ZADAŃ
Podczas sesji mają być głosowane sprawy bieżące, ma być mowa o wdrażaniu kolejnych projektów finansowych, o poszczególnych rozstrzygnięciach, czy zabezpieczeniu pieniędzy na duże przetargi, ale jednocześnie omówiony będzie udział miasta w preferencyjnych narzędziach pozwalających realizować wielkie zadania, a takim bez wątpienia jest Aquapark Stalowa Wola. Podczas przedsesyjnego spotkania prezydent przypomniał, że to zadanie jest w końcowej fazie przetargowej i na przełomie czerwca i lipca przetarg ten zostanie otwarty. Równolegle miasto przygotowuje się do uzyskania dodatkowych pieniędzy ze źródeł europejskich, za pośrednictwem marszałka Województwa Podkarpackiego, w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Mamy też już pewne środki uzyskane z Inwestycji Strategicznych polskiego rządu. Oprócz tego miasto wciąż szuka dodatkowych, preferencyjnych narzędzi finansowania dla tego zadania i między innymi na tej sesji prezydent przedstawi projekt uchwały dotyczący ubiegania się o preferencyjne finansowanie ze źródeł Podkarpackiego Funduszu Rozwoju.
- PFR to instytucja marszałka Województwa Podkarpackiego, stworzona właśnie po to, aby wspierać samorządy w realizacji zadań inwestycyjnych ze środków europejskich. PFR udziela preferencyjnego finansowania na wkład własny do projektów europejskich prowadzonych za pośrednictwem Województwa Podkarpackiego. I tutaj będziemy oczywiście aplikować, mam nadzieję, że skutecznie, o kwotę 10 mln zł finansowania zwrotnego, opartego na preferencyjnym, stałym oprocentowaniu wynoszącym 2%, a więc jest to poniżej kosztu pieniądza, poniżej dzisiaj wskaźnika inflacyjnego, więc do takiego projektu, który ma swój charakter komercyjny jakim jest Aquapark Stalowa Wola, ta kwota 10 mln zł na takim finansowaniu byłaby istotnym elementem składowym całego montażu finansowego dotyczącego tego przedsięwzięcia. Mam nadzieję, że za zgodą Rady Miejskiej w Stalowej Woli będziemy mogli aplikować o te środki i dzięki temu zwiększać ten montaż finansowy dla zadania jakim jest Aquapark Stalowa Wola- mówi Lucjusz Nadbereżny.
UCHWAŁY OŚWIATOWE: PRZENIESIENIE PRZEDSZKOLA, LIKWIDACJA ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH
Na sesji poruszone będą również uchwały oświatowe. Jedna z nich dotyczyć ma Przedszkola nr 9, które przeniesie się wkrótce do nowo wybudowanego budynku przy Okulickiego. Radni będą musieli ten proces przyklepać formalnie. Jak piękny jest to obiekt możecie przekonać się TUTAJ. W miejscu gdzie stoi „dziewiątka” było kiedyś Przedszkole nr 12. To obecnie mieści się w obiekcie żłobko- przedszkola z basenem. Na najbliższej sesji głosowane będą uchwały dotyczące likwidacji oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Dyskusja na ten temat toczyła się już od wiosny. Rozmowy prowadzone były z dyrekcją przedszkoli, z nauczycielami, toczyły się też na Komisji Oświaty i na sesji RM. Pracownicy ze zlikwidowanych oddziałów mają mieć zabezpieczone zatrudnienie. Finalizacja tej decyzji będzie mieć miejsce na sesji w postaci stosownej uchwały.
KONIEC ZAB- u W STALOWEJ WOLI
Kolejna uchwała ma dotyczyć likwidacji Zakładu Administracji Budynków. Jest to zakład, który zajmuje się utrzymaniem, administrowaniem nieruchomości wchodzących w skład zasobu komunalnego Miasta Stalowej Woli. Co w zamian?
- Będzie podejmowana uchwała o powołaniu spółki Nieruchomości Stalowa Wola sp. z o.o. To spółka, która przejmie wszystkie dotychczasowe zadania Zakładu Administracji Budynków. Rozpocznie swoje życie od 1 stycznia 2026 r. Zakład Administracji Budynków zostanie wygaszony, zlikwidowany do końca grudnia 2025 r. Uchwała, oprócz powierzenia zadań, określenia kapitałów i działania w zakresie zarządzania nieruchomościami Miasta Stalowej Woli, ma również zapis, który również stosowaliśmy przy innych zakładach, przy procesie transformacji naszej gospodarki komunalnej właśnie na spółki prawa handlowego, a więc wszyscy pracownicy, którzy dzisiaj tworzą tę wartość najważniejszą firmy jaką jest Zakład Administracji Budynków, na podstawie przepisów kodeksu pracy, przechodzą zachowując wszystkie swoje uprawnienia, prawa do spółki jaką będzie Nieruchomości Stalowa Wola. Ja dzisiaj rano odbyłem spotkanie z pracownikami ZAB- u, przedstawiłem ten plan, nakreślając również zadania jak będzie wyglądał cały ten proces i mam tutaj nadzieję, że tak jak ta dyskusja właśnie rano w rozmowie z pracownikami toczyła się w tak dobrej atmosferze, tak również cały ten proces, zarówno podjęcia uchwały, jak również likwidacji ZAB- u, jednocześnie powołania spółki, która te zadania będzie kontynuować, przejdzie bez żadnych kontrowersji, a Nieruchomości Stalowa Wola, jako spółka, będzie mogła realizować te bardzo ważne zadania, które dzisiaj pracownicy ZAB- u z tak dużym oddaniem podejmują na rzecz mieszkańców Stalowej Woli, na rzecz naszego miasta- mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.
KOMUNIKACJA MIEJSKA W RĘKACH MIASTA. ZASADY PODRÓŻOWANIA BEZ ZMIAN
Kolejna uchwała, która ma za zadanie uporządkowanie struktury Miasta Stalowej Woli ma dotyczyć uregulowania sytuacji z Miejskim Zakładem Komunalnym. Chodzi o wyzwanie związane z realizacją inwestycji instalacji odzysku energii.
- Mam taką nadzieję, że w perspektywie najbliższych kilku miesięcy rozstrzygnie się przetarg i będzie można podpisać umowę na realizację inwestycji tej super nowoczesnej instalacji, dającej potencjał do zagospodarowania odpadów, instalacji termicznej, ale dającej nam w tym procesie ekologiczny prąd, ciepłą wodę użytkową, dając podatki, miejsca pracy, cały proces, który się w tym zamyka- mówi prezydent.
Równocześnie miasto przejmie udziały Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego należące do MZB i MZK, by odciążyć MZK. Tym samym miejska komunikacja będzie w całości należeć do miasta, jak to było kiedyś.
- Kiedyś to tłumaczyłem, dlaczego ta spółka musi być wydzielona. Wynika to z przepisów dotyczących operatora, jakim jest MZK, dla realizacji transportu publicznego, realizacji dyrektyw w zakresie przepisów szczegółowych, w zakresie transportu publicznego. Takie są wymogi prawne w zakresie prowadzenia tych przepisów, dlatego też porządkujemy tę sytuację. To miasto bezpośrednio, a nie za pośrednictwem swojej spółki, będzie właścicielem Zakładu Komunikacji. Nic się nie zmienia w zakresie całości procesu usług, które będą świadczone, zarówno pod względem również planów inwestycyjnych. Za chwilę dotrze do Miasta Stalowej Woli 5 nowych autobusów elektrycznych. Kolejne są już w zamówieniach, kolejne są w przygotowaniu przetargowym. To docelowy plan 30 autobusów elektrycznych, które będą jeździły na terenie Miasta Stalowej Woli. I to właśnie ta spółka realizuje to zadanie, na zasadzie rekompensaty i to jeszcze podkreślę, żeby nie było wątpliwości, oczywiście tak jak jest to od września tamtego roku, tak będzie dalej: bezpłatna komunikacja publiczna na terenie miasta Stalowej Woli będzie dalej funkcjonować na tych samych zasadach- zapewnia Lucjusz Nadbereżny.
Jak wynika ze statystyk, z miesiąca na miesiąc coraz więcej mieszkańców korzysta z bezpłatnych przejazdów miejską komunikacją.
MIASTO PRZEZNACZA NOWE TERENY POD BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE
Stalowa Wola musi być atrakcyjna dla mieszkańców i przyjezdnych. Miasto nadal zamierza inwestować w rozwój mieszkalnictwa. Wielu deweloperów chciałoby u nas budować bloki, wiele osób chciałoby wybudować sobie dom. Składane są pozwolenia na budowę obiektów wielorodzinnych. Deweloperzy bardzo interesują się działkami miejskimi.
- To jest coś, na co czekaliśmy cierpliwie, ale jednak widząc tutaj duży problem, że brak tych mieszkań oznacza wyjazdy ze Stalowej Woli. A dzisiaj już w przygotowaniu, w widocznych budowach nowych budynków wielorodzinnych, zarówno tych deweloperskich, jak również społecznych, realizowanych przez SIM, tych, które trafiają do opiniowania, przygotowania również pozwoleń na budowę w zakresie budynków wielorodzinnych na ul. Leśnej, w innych terenach miasta: w Rozwadowie, Charzewicach, przy Al. Jana Pawła II, to jest blisko 1000 mieszkań, które rozpoczną swoją budowę na terenie Miasta Stalowej Woli. To jest skok od dekad jakiego nie było w zakresie budownictwa mieszkaniowego na terenie Stalowej Woli. To bardzo cieszy, ale w takiej sytuacji my nie możemy się zatrzymać, jeżeli jest zainteresowanie miastem pod względem takich inwestycji, to chcemy udostępniać kolejne działki- mówi prezydent.
Miasto sprzedaje działki deweloperom pod budownictwo wielorodzinne już z planami miejscowymi o wysokim standardzie. Chodzi o to, by uczyć się na błędach innych miejscowości i nie sprowadzać do Stalowej Woli patodeweloperki. Mieszkańcy chcą żyć wygodnie, a nie na osiedlach gdzie upycha się na działce więcej powierzchni mieszkalnej niż powinno. I taka właśnie atrakcyjna działka, licząca ponad 6 ha, znajduje się przy ul. Energetyków. Prezydent liczy na to, że radni zgodzą się na jej sprzedaż i jeszcze w tym roku będzie można ogłosić przetarg na jej zbycie.
Cała ul. Energetyków ma być piękna, nowoczesna, ma stać się ulicą tętniącą życiem, ulicą usługowo- handlową. To właśnie przy niej będzie wybudowane Centrum Sportów Wspólnych. Nieopodal, po sąsiedzku, na Leśnej, rośnie już osiedle mieszkaniowe, a wraz z nim pojawić się ma żłobek.
- W ten sposób walczymy o mieszkańców, bo istotą tego projektu jest to, aby w Stalowej Woli budowało się jak najwięcej mieszkań. To jest projekt zatrzymania mieszkańców, a jednocześnie zaproszenia tutaj nowych mieszkańców do Stalowej Woli. Będą również w ramach uchwał kierowane na sprzedaż działki pod zabudowę jednorodzinną, w sprzedaży indywidualnej, przetargowej przy ul. Świerkowej- mówi prezydent.
NA SPRZEDAŻ HOTEL HUTNIK
Lucjusz Nadbereżny chciałby, aby na sesji przegłosowano uchwałę dotyczącą sprzedaży w formie przetargu nieograniczonego otwartego, budynku hotelu Hutnik. Obiekt ten historycznie wpisany w miasto, jest pewnym symbolem Stalowej Woli, ale gmina nie jest powołane do świadczenia usług hotelarskich, więc obiekt chce sprzedać komuś, kto zajmie się nim odpowiednio i z poszanowaniem jego historycznego znaczenia. Włodarz Stalowej Woli ma nadzieję, że pojawi się ktoś, kto przywróci świetność budynkowi. Wiadomo, że tylko właściciel, a nie dzierżawca zadba o obiekt jak należy, dlatego też budynek należy sprzedać, a nie wynajmować go.
Jaką działalność podejmie w przyszłości nowy właściciel, pozostanie w jego w kompetencji. Czy obiekt będzie pełnił funkcję tylko hotelowo- gastronomiczną, czy kasyna, nie będzie sprawą samorządu.
ULICA SEULSKA W STALOWEJ WOLI
Podczas sesji ma być również procedowana uchwała dotycząca nazewnictwa drogi znajdującej się przy SK Nexilis. Koreańczycy zaproponowali nazwę „ul. Seulska”.
- Ta droga komunikuje wielki zakład koreańskiego giganta technologicznego jakim jest SK Nexilis. Firma kończy proces budowlany, będzie w najbliższym czasie przygotowywała się do procesu uruchomienia, licencjonowania działań na terenie Miasta Stalowej Woli. To nas bardzo cieszy. Ze strony inwestora, tak jak to się dzieje również w innych miejscach, wystąpił taki wniosek w związku z tym, że tak naprawdę cała długość tej ulicy w zasadniczej części przebiega przy tym zakładzie, komunikuje ten zakład, a jednocześnie aby podkreślić największą inwestycję w historii nie tylko Stalowej Woli, ale Polski południowo- wschodniej. To największa inwestycja gospodarcza całego naszego regionu o wartości ponad 3 mld zł. Dlatego pojawiła się propozycja, aby w ramach współpracy międzynarodowej, nadać nazwę „ul. Seulska”. Również Komisja ds. nazewnictwa, która rozpatrywała ten wniosek, wydała opinię pozytywną. Ja również przychylam się do tego wniosku. To jest ważne, abyśmy budowali tutaj taki klimat wsparcia, dawali sygnały również dla inwestorów międzynarodowych, którzy wybierają Stalową Wolę, okazywali wzajemny szacunek, wzajemną współpracę i wspólne budowanie przyszłości. To jest propozycja dla radnych Miasta Stalowej Woli, a ja jestem przekonany, że taka decyzja będzie pozytywnie oceniona w szeroko rozumianym świecie inwestorów zagranicznych, również z tego kierunku koreańskiego, bo takie rozmowy, taki dialog o mieście Stalowa Wola dalej trwa, stąd zawarcie takiej symbolicznej przyjaźni- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.
ŚCIEŻKA ROWEROWA OD STALOWEJ WOLI DO NISKA
Na sesji mowa będzie również o projektach infrastrukturalnych w mieście Stalowa Wola. Jednym z nich jest zadanie, nad którym w ramach MOF, Stalowa Wola współpracuje z gminami: Nisko, Zaleszany, Pysznica. Chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców i komfort podróżowania, również jednośladem. Zmodernizowany zostanie ciąg rowerowy od galerii VIVO do granicy z Niskiem. Jest to także pokłosie programu wyborczego prezydenta.
- W całym tym przebiegu przygotowujemy poszerzony pas rowerowy, wydzielony, separowany fizycznie poprzez pas zieleni, oczywiście ścieżka asfaltowa, do tego nowe chodniki, nowe oświetlenie, również oświetlenie ścieżek rowerowych i chodników- mówi prezydent.
Wszystkie przejścia od VIVO aż do Niska w ciągu ul. Chopina, Al. Jana Pawła II, Staszica, Energetyków do ul. Wąskiej, do PSP5 zostaną w pełni zmodernizowane, przejścia dla pieszych zostaną oświetlone, zaopatrzone w interaktywne punkty ostrzegania. I choć nie są to drogi miejskie, a wojewódzki i powiatowe, najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców, których tak naprawdę nie interesuje czyje na papierze są poszczególne ulice. W porozumieniu z powiatem miasto więc przejmie administrowanie ścieżkami i zielenią od KEN- Patriota do granicy z Niskiem.
W związku z tym gminy czwórmiasta wspólnie, już 24 czerwca, złożą wniosek o dofinansowanie na łączną kwotę 50 mln zł w ramach projektu dotyczącego mikromobilności.
NOWY MOST I OBWODNICA. MIASTO ZREZYGNUJE Z ODSZKODOWANIA
Na koniec konferencji prezydent Lucjusz Nadbereżny odniósł się do kwestii budowy trzeciego mostu na Sanie oraz nowej obwodnicy gospodarczej. Stalowa Wola cieszy się z inwestycji, z tego, że województwo finansuje nam tak ogromne zadania przy minimalnym wkładzie naszego samorządu. To jest dla nas najważniejsze.
– W ramach tego projektu, w ramach wydania decyzji ZRID- owskich jest naliczone odszkodowanie w wysokości ponad 2 mln 300 tys. zł na rzecz Województwa Podkarpackiego, które mogłoby miasto pozyskać. Jednak w ramach współpracy z marszałkiem, porozumienia, aby kolejne inwestycje powstawały na terenie Miasta Stalowej Woli, samorząd zrzeka się tego odszkodowania, dlatego że powstaje w Stalowej Woli inwestycja warta blisko 400 mln zł, która pisze nową oś komunikacyjną, transportową Stalowej Woli i trudno by było w takiej sytuacji od marszałka, od inwestora, żądać wypłaty odszkodowania. Tak samo się dzieje w przypadku realizacji drugiej, największej inwestycji w województwie podkarpackim, którą realizuje marszałek Władysław Ortyl na terenie Stalowej Woli, tj. nowej obwodnicy gospodarczej za ponad 360 mln zł. Tam również deklaracja miasta jest taka, że nie będziemy ubiegać się i zrzekamy się tych odszkodowań- mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.
Przez najbliższe dni radnych czeka praca w komisjach, a później, sesja podczas której zagłosują za lub przeciw rozwojowi miasta. Czy samorząd da sobie zielone światło do działania?
Komentarze
do Yeti, będą marudzić i narzekać aby ich wyborcy wiedzieli, że w naszym mieście jest opozycja. A w tej opozycji panuje taka frustracja bo wiedzą , że nic nie mogą zaszkodzić naszemu miastu.
do jan, ja wiem lemingu , że ty jesteś niereformowalny więc nie będę cię uczył jak trzeba głosować. Jeszcze przepraszam wszystkich forumowiczów , że wprowadziem was w błąd bo TFUSSK powiedział o POLAKACH nie JO=BY lecz ZJ=EBY.
do ,taka prawda, ja zawsze tylko na PO będę głosował bo to najlepsza partia w Polsce.
Ja mam lerpsząpropozycje dla wszystkich POLAKÓW oglądajcie dziś telewizje REPUBLIKA o godzinie 20.20. zobaczycie taśmy prawdy oPOparańcach i KUNIU. Po obejrzeniu tych taśm już nikt nigdy nie zaglauje na POparańców w przyszłości. Powiem tylko , że na tych taśmach T. nazwał swoich wyborców JOBAMI ale tez bardzo ciekawych wielu innych rzeczy się dowiecie.
Sesja będzie ciekawa smerf maruda chyba wyjdzie z siebie narzekając...
Jeszcze będzie opozycja marudziła na potęgę na czele ze smerfem z Pysznicy
Co sie musiałoby wydarzyć? Jakie konkretne wydarzenie musiałoby zaistnieć? ...aby mieszkańcy tego małego szarego miasteczka otworzyli oczy? Tylko poważne odpowiedzi.
~Hmmm
Żadnemu nie przyświeca dobro miasta, ale „lampka własnych korzyści", otóż nie jeden znalazł sposób na syte przetrwanie...
Dyskusja, głosowanie ... O czym Wy piszecie ... Przecież z góry wiadomo że radni PiS klepną wszystko bez względu na to czy jest to korzystne dla miasta czy nie.
Ja tak o przyziemnej sprawie: od jakiegoś czasu trudno kupić masło z Mleczarni ze Stalowej Woli. Czy to temat na sesję co się dzieje, że mamy lokalną mleczarnię, a zniknął dobry kefir tam produkowany, a teraz brakuje masła?
Oj będą kwi=czeli radni z opozycji w naszym mieście w czasie tej sesji i to mnie bardzo cieszy.
Wyserałem się do urny, stąd całe zamieszanie wyborcze jest mi obce, ale za to bardzo śmeszy, gdyż patrioci z jednej opcji zrobili w CH patriotów z drugiej opcji. Czy to już koniec tej degrengolady wyborczej?
A co do wyludniania się miast, to pokażcie w Polsce miasto do 100 tyś. mieszkańców, w którym przybyło ich od 1989 roku.
W PKW wiedzą, że Giertych jątrzy. A jak na Jagodnie głosowano do 3.00 w nocy to było ok?
Dlaczego przewodniczący PKW wręcza Nawrockiemu zaświadczenie o wyborze na prezydenta zanim rozpatrzono protesty wyborcze ? Wybory to ściema
Nawet kapitan Jacques-Yves Cousteau badacz oceanów nigdy nie sięgnął tak głębokiego dna jak PIS
do: ~taka prawda
Widzę, że dane zawarte w GUS są dla Ciebie również niewiarygodne i nie zadasz sobie wysiłku aby sprawdzić jak kształtuje się liczba mieszkańców przez ostatnie 10 lat.... wiem..wiem...to wina Tuska .
Popatrz jacy niewdzięczni mieszkańcy: pomimo tylu tworzonych placów zabaw, parków zimnej i ciepłej wody ...ci niewdzięcznicy opuszczają to miasto. Skandal! Niewdzięczność ludzka nie zna granic!
...a mieszkania? ...a nowe miejsca pracy? Kogo to obchodzi ? Na pewno nie Ciebie .
Strefy czasowe to naprawdę fascynujące zjawisko W Japonii jest juz wieczór w USA poranek a w Polsce dalej średniowiecze
Pisowskie booty wszystko klepną bez pytań .Po co robić tą hucpę?
Nadberezny jest ZERO!!!!!!!!!
@taka prawda
Dodam po twojemu, że trochę mieszkańców wyprowadziło się na Marsa.
@taka prawda
Ciemniaczku skrót unia europejska piszemy bez kropek, UN.
do janusz , oj janusz , janusz ty jesteś prawdziwy janusz nie masz o niczym zielonego pojęcia ale szcz=uć musisz. Mieszkańcy STALOWEJ WOLI to ludzie bardzo zaradni i wszyscy co się majątku dorobili wyprowadzili się do okolicznych wiosek. Dlatego jest nas troszkę mniej niż było parę lat temu , gdyby nie było wyjazdów do U.E. to dziś u nas by mieszkało ponad 100 tysięcy mieszkańców.
Pamiętam sesje rady miejskiej, kiedy prezydentem był Szrek, oraz wystąpienia Nadbereżnego i jego ciągłe zajadłe ujadanie, aż mu piany szły, taki był spragniony koryta. Dzisiaj widać to doskonale.
Tylko ślepy nie zauważy wielu pozytywnych zmian.
Stalowa Wola sie wyludnia; młodzi ludzie uciekają z tego miasta ...miasto umiera ...ale ważna jest propaganda sukcesu
Dariuszku z Rzeszowa polecam odciąć Ci kabel od Internetu. Ty i Hausner ludzie chorzy z nienawiści.
A miejskiego budownictwa Zero - znowu zarobi chciwy deweloper, na którego mieszkania i tak nie będzie stać lokalnej społeczności ;)
Spirala zadłużenia. Nadbereżny jak patusy w ostatnim stadium nałogu alkoholowego bierze kolejną pożyczkę aby spłacić poprzednią i żeby jeszcze skapnęło na pół litra rozrywki.
Delirium tremens to stan finansowy miasta i umysłu jego włodarza.