Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy UEFA U-19 Kobiet i pierwszy remis Polek

Image

Przy wymarzonej pogodzie i głośnym dopingu 15 czerwca w Stalowej Woli wybrzmiał pierwszy gwizdek Mistrzostw Europy UEFA U-19 Kobiet.

Ceremonię otwarcia uświetnił występ taneczny w wykonaniu tancerek ze Studia Tańca MT, wprowadzając publiczność w wyjątkowy, sportowy nastrój. Gospodynie turnieju– reprezentantki Polski– zmierzyły się z Włoszkami, a spotkanie zakończyło się emocjonującym remisem 1:1, po wyrównującej bramce gości w ostatnich minutach.

– Pierwszy mecz reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy UEFA U-19 kobiet pokazał, że młodzieżowy futbol ma ogromną siłę i potrafi dostarczyć wielkich emocji. Jako gospodarze czujemy dumę, że UEFA powierzyła nam to odpowiedzialne zadanie organizacji turnieju najwyższej rangi. Dzięki doskonałemu przygotowaniu i nowoczesnej infrastrukturze Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej, Stalowa Wola potwierdza, że jest gotowa na wielkie wydarzenia sportowe. Bardzo nas cieszy, że nasze miasto staje się częścią europejskiej piłkarskiej rodziny– powiedział prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Mecz biało- czerwonych z zawodniczkami Półwyspu Apenińskiego obfitował w dramaturgię. Weronika Araśniewicz wyprowadziła Polki na prowadzenie w 62. minucie, dając ponad 2,5 tysiącom kibiców na stadionie i tysiącom przed telewizorami powód do radości. Niestety, radość nie trwała długo. Giada Pellegrino Cimò wyrównała w doliczonym czasie gry, zamykając wynik na 1:1.

Na innych podkarpackich stadionach rozegrane zostały pozostałe mecze turnieju. Mielec okazał się szczęśliwy dla Hiszpanek, które pokonały Portugalię 2:0, a w Tarnobrzegu Angielki były lepsze od Holenderek, zwyciężając 2:1.

Przed nami kolejne mecze w Stalowej Woli. Zapraszamy na spotkania:

• Szwecja-Włochy– 18 czerwca o godz. 19:00,
• Hiszpania- Anglia– 21 czerwca o godz. 19:00,
• Półfinał– 24 czerwca o godz. 20:00.

Piłkarskie emocje trwają – widzimy się na stadionie!

Bilety dostępne na https://bilety.laczynaspilka.pl/

Przewiń do komentarzy























































Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~Trat

A wiesz może ~KIBIC co to jest kurtuazja?? Właśnie dlatego Włoszki tak pięknie mówią ...

~kibic

do KIBIC, ty oszołomie co tak wszystkim się podniecasz.

~KIBIC

Oglądajcie otwarcie tej sportowej imprezy na YOU TUBE i zobaczycie jakie piękne przemówienie ma tam PAN PREZYDENT L. NADBEREŻNY. A po meczu z WŁOSZKAMI jak wspaniale wypowiadają się reprezentatki drużyny WŁOCH o naszym mieście są po prostu zachwycone naszym miastem.

~KIBIC

Nie wiedziałem , że PAN STAROSTA JANUSZ ZARZECZNY to kibic numer jeden w naszym mieście.

~Hmmm

Niestety ale żadne to wyróżnienie ... Gdyby ta impreza odbywała się w większym mieście przeszła by bez echa. A tu zachwyt bo coś się dzieje.

~KIBIC

A pamiętacie jak ja komentowałem , że naszym CENTRUM SPORTOWYM będą się odbywały mecze międzypaństwowe jak mnie wtedy SZCZU=NIA z tego miasta nie mająca zielonego pojęcia o piłce nożnej hejtowwała tylko dlatego, że ja się bardzo dobrze znam na piłce nożnej. Dziękuję tym dziewczynom, że przynajmniej one ratują honor polskich kibiców bo faceci odlecieli do nizin pilki nożnej na świecie.