Salon barberski od podstaw - jak stworzyć przestrzeń, która przyciągnie klientów?

Materiał zewnętrzny Image

Sukces salonu barberskiego opiera się nie tylko na umiejętnościach i profesjonalizmie pracujących w nim barberów-stylistów. Szalenie ważne jest również doskonałe urządzenie wnętrza, gdzie nie ma miejsca na przypadek, a każdy element jest przemyślany w każdym szczególe. W końcu wizyta w barber shopie to coś decydowanie więcej niż działania pielęgnacyjne wokół brody, wąsów i włosów.

Salon barberski – od czego zacząć?

Jeśli już podjęliśmy decyzję o tym, że pragniemy stworzyć swój własny barber shop, prawdopodobnie wiemy, że będziemy mierzyć się z pewnym stylem życia. Barber shop bowiem od dawna nie jest zwyczajnym miejscem z usługami. Salon musi być przestrzenią, w której jego goście od pierwszych chwil poczują flow i wyjątkową atmosferę. Aby ją stworzyć, będziemy potrzebować wyjątkowych akcesoriów oraz elementów wyposażenia wnętrza. Barber shop to w dużej mierze salon dżentelmenów, gdzie mężczyźni podkreślają swoje przywiązanie do określonego stylu, a zarazem określają swój status ludzi dbających o swój wygląd. Bez wątpienia stylizacje brody i fryzury powinny odbywać się w szczególnym otoczeniu. Liczyć się więc będzie zarówno lokalizacja, jak i inne walory przestrzeni, jak jej spójność, zdolność do ekspozycji narzędzi i kosmetyków, gra oświetleniem oraz najważniejszy element, bez którego żaden salon nie może funkcjonować – czyli fotele barberskie. To absolutne must have, a ich wyjątkowość podkreśla ogromna funkcjonalność, bo większość zabiegów odbywa się w chwili, gdy gość salonu korzysta z wygody fotela. Funkcjonalność zresztą działa w dwie strony, zapewniając zarówno komfort klientowi, jak i barberowi-styliście. Z drugiej strony szalenie istotne jest wzornictwo, wyróżniające ten wyjątkowy mebel od innych. Interesujące modele znajdziecie na: https://www.fryzomania.pl/category/fotele-barberskie. Tam do wyboru znajdziecie różnorodne modele rekomendowanych i sprawdzonych producentów, jak Gabbiano, Ayala czy Panda.

Barber shop – styl klasyczny czy nowoczesny?

Wnętrze luksusowego barber shopu można urządzać na rozmaite sposoby, hołdując zarówno klasyce, jak i nowoczesności. Większość świetnie urządzonych salonów podąża albo ścieżką retro, albo szlakiem industrialnym. I wokół tych stylistyk najczęściej poruszają się styliści. Każdy z nich ma swoją specyfikę i inne podejście do tworzenia atmosfery. Klasyka, czyli odlschool będzie hołdować skórze, stali, whisky i muzyce rockowej, z kolei styl modern to minimalizm i gra światłem. Odrębnymi stylami są salony tematyczne, związane z samochodami bądź militariami. Są jednak elementy, które zawsze łączą, a są nimi używane sprzęty i utensylia. Od ich bezinwazyjnego i bezawaryjnego działania zależy dobrze przeprowadzona pielęgnacja zarostu. Do takich podstawowych elementów wyposażenia należą trymery fryzjerskie, które obok myjek i brzytw należą do absolutnie podstawowych narzędzi. Od precyzji trymera zależy modelowanie brody i wąsów, wykańczanie linii fryzury czy usuwanie włosków z szyi i karku. Trymery nie są tym samym co maszynki, są mniejsze i przede wszystkim służą do detali. Jeśli będziecie potrzebować w pełni profesjonalnych trymerów, sprawdźcie na: https://www.fryzomania.pl/category/trymer-fryzjerski.

Obrazek


Barber shop – o czym nie można zapomnieć?

Jeśli zdecydowaliśmy się na określoną stylistykę w barber shopie, w swoich wyborach musimy być konsekwentni. A to zakłada spójność stylistyczną pomiędzy poszczególnymi elementami wystroju, jak i w ogólnym klimacie panującym wewnątrz salonu. I choć centralne miejsce zajmuje w nim fotel barberski, nie można zapomnieć o innych ważnych przedmiotach codziennego użytku, jak hoker fryzjerski, który ułatwi pracę barberowi-styliście oraz konsoleta barberska, która staje się wizytówką salonu. To w niej stylista ukryje wszystkie potrzebne do działań akcesoria i utensylia, a także wszelkie niezbędne kosmetyki do stylizacji, które oferuje fryzomania.pl.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =