Stalowa Wola modernizuje transport publiczny zgodnie z zasadą: Nie czyń poważnej szkody

Image

Miasto Stalowa Wola rozpoczyna realizację jednej z kluczowych inwestycji w obszarze zrównoważonego transportu publicznego. W ramach projektu współfinansowanego z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej, w ogłoszonym przetargu, zostanie wyłoniony wykonawca, który wybuduje nowoczesne pętle autobusowe przy ul. Targowej (os. Rozwadów) oraz przy ul. Kwiatkowskiego (Strefa Przemysłowa). Celem inwestycji jest poprawa infrastruktury komunikacyjnej, zwiększenie komfortu pasażerów oraz dostosowanie przestrzeni do potrzeb nowoczesnego, ekologicznego taboru miejskiego.

– Nowoczesna infrastruktura transportowa to nie tylko większy komfort podróżowania, ale także konkretne działania na rzecz środowiska i przyszłych pokoleń. Inwestycje takie jak ta są dowodem na to, że Stalowa Wola skutecznie łączy rozwój z troską o zrównoważony rozwój i czyste powietrze– podkreśla prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Zakres prac obejmuje zarówno budowę nowych obiektów, jak i modernizację już istniejących elementów. Wykonawca będzie zobowiązany m.in. do przebudowy dróg manewrowych i utworzenia miejsc postojowych dla autobusów, budowy i modernizacji infrastruktury kanalizacyjnej oraz oświetlenia, przebudowy chodników i dostawy nowoczesnych wiat przystankowych z elementami małej architektury, montażu kontenerowego zaplecza socjalno- sanitarnego z instalacją fotowoltaiczną, budowy punktów przyłączy (kanalizacja, woda, prąd), modernizacji punktu szybkiego ładowania autobusów oraz wykonania tablic informacyjnych zgodnie z wytycznymi zamawiającego.

Projekt został podzielony na dwa etapy. Etap I obejmuje opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych decyzji administracyjnych. Etap II to realizacja robót budowlanych i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu. Każda z dwóch lokalizacji: ul. Targowa oraz ul. Kwiatkowskiego ma być zrealizowana w terminie do 15 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Inwestycja prowadzona będzie zgodnie z zasadą DNSH („Do No Significant Harm”– „Nie czyń poważnej szkody”), co oznacza, że żadne działania nie mogą negatywnie wpływać na środowisko. Projekt uwzględnia m.in. łagodzenie i adaptację do zmian klimatu, ochronę zasobów wodnych, gospodarkę o obiegu zamkniętym oraz ograniczenie emisji i ochronę bioróżnorodności.

Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej. To kolejny przykład skutecznego pozyskiwania środków zewnętrznych na poprawę jakości życia mieszkańców Stalowej Woli.

Termin składania ofert upływa 8 sierpnia o godz. 12:00.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~lil

Tego autobusika Mercedesika aż mi szkoda taki wyświechtany - obskurne to wygląda aż grzech na to patrzyć nie ma komu poprawić - a Prezydent tak się angażuje stara , KUPUJE NOWE a tu tak byle jak wygląda - trochę chęci i będzie wyglądać jak trzeba ( ciekawe czy prywatnymi tak by jeździli ) PIEKNE CZERWONE AUTOBUSY AZ SZKODA

~stalo

JAJA sobie robicie ?!?!? A co z dworcem PKS/PKP w centrum ?!?!?!?

~No

Już te autobusy poza godzinami szczytu wożą powietrze a ty cię-laku pseudogosciu chcesz więcej kursów.

~Gość

"poprawa infrastruktury komunikacyjnej, zwiększenie komfortu pasażerów" Przydałaby się większa częstotliwość autobusów.