Radni złożą się na tablicę pamięci

Image

Marek Karbarz, olimpijczyk, wybitny siatkarz „złotej drużyny” Huberta Wagnera, mistrz świata (1974) i mistrz olimpijski z Montrealu (1976), trener, ale i inżynier budowlany urodzony w Charzewicach, będzie miał swoją tablicę pamięci.

Marek Karbarz chodził do stalowowolskiego Staszica, ale niewiele osób wie, że pochodzi z naszego miasta i że powinniśmy być dumni z takiego sportowca i mieszkańca. O tym, by uhonorować go specjalną tablicą, umieszczoną w szkole, do której chodził, mówiła na sesji radna.

- Wspólnie z panem radnym Adamem Krotoszyńskim wystąpiliśmy z taką inicjatywą żeby uhonorować w jakiś sposób wybitnego sportowca, dawnego mieszkańca Stalowej Woli, ucznia Liceum Ogólnokształcącego, pana Marka Karbarza, który był mistrzem olimpijskim, mistrzem świata i chcielibyśmy, żeby w sali gimnastycznej LO zawisła taka tablica upamiętniająca to, że był uczniem tej szkoły, uczniem jeszcze nauczyciela wf pana Karola Nycza. Stalowa Wola jest miastem ludzi utalentowanych i trzeba o nich pamiętać. Jest taki drobny szkopuł, żeby na tę tablicę znalazły się pieniądze. Myśmy wyliczyli z panem Adamem, że 120 zł od radnego i będzie tablica. Co państwo na to?- spytała radna Joanna Grobel- Proszowska.

Stalowowolscy radni na tę propozycję zgodzili się bezdyskusyjnie. Zakup tablicy nie obciąży więc budżetu miasta, a będzie pięknym gestem lokalnych rajców, którzy wspólnie, ponad podziałami, podjęli chwalebną inicjatywę. Dzięki nim pamięć o tak wybitnym sportowcu nie zaginie. Stalowa Wola powinna być dumna z takich sportowców jak Marek Karbarz.

Tablica odsłonięta będzie we wrześniu. Przy okazji zapewne zostanie zorganizowany specjalny mecz, a swoją obecnością zaszczyci go sam mistrz.

Marek Karbarz był przede wszystkim siatkarzem najpierw Stali Stalowa Wola, a później Resovii i Hutnika Kraków. Olimpijski.pl: „Największe sukcesy klubowe osiągnął przede wszystkim z Resovią: 4 tytuły mistrza Polski (1971, 1972, 1974, 1975), 3 wicemistrza 1973 (Resovia), 1978, 1979 (Hutnik), 2 brązowe medale MP 1970, 1977 i Puchar Polski (1975) oraz finał PEMK 1972/73 – 2 m. i PEZP 1973/74 – 3 m. Najlepszy siatkarz ligi 1978 („PS”). 218- krotny reprezentant Polski (1969–1979) był współtwórcą dwóch największych sukcesów drużyny narodowej w Meksyku i Montrealu. Idealny wykonawca „podwójnej krótkiej”, potrafił również doskonale i skutecznie blokować. Mistrz świata z Meksyku (1974) i mistrz olimpijski z Montrealu (1976). Srebrny medalista ME z Helsinek (1977) i finalista ME 1971 z Mediolanu (6 m.). Po zakończeniu kariery reprezentacyjnej zawodnik francuskiego zespołu Arago Sete, a potem trener we Francji 1980–1998 (Bordeaux, Saint-Nazaire i Martigues). Po powrocie do kraju trener Kazimierza Płomień Sosnowiec i Resovii”.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~Anonim

Jak chcecie to potraficie. Częściej tak się zachowujcie.

~Stachu

W biurze rady miejskiej w urzedzie miasta, zbiorka jest do konca lipca

~Jan

Nie jestem radnym ale wpłacę te 120 złotych bo to szczytny cel a jestem fanem siatkówki.Proszę podać gdzie i komu.