Potrącenie rowerzysty na 1-go Sierpnia

Image

Do zdarzenia doszło we wtorek 26 sierpnia 2025 roku około godziny 15:25. Mężczyzna jadący rowerem usiłował przejechać po pasach na drugą stronę ulicy 1-go Sierpnia.

Wypadek miał miejsce na przejściu dla pieszych. 25- letni rowerzysta jechał ulicą Kilińskiego. W tym samym czasie 1- go Sierpnia, w stronę Popiełuszki, podróżował Škodą Octavią (auto na lokalnych numerach rejestracyjnych), mężczyzna. Rowerzysta wtargnął na jezdnię, próbując dostać się na drugą stronę ulicy po pasach bez wyznaczonego toru dla jednośladów. Doszło do zderzenia. 25- latek uderzył barkiem i głową w przednią szybę Octavi. Upadając na jezdnię doznał dodatkowych obrażeń. Skarżył się na ból barku i nóg, kulał. Przez cały czas był przytomny.

W aucie, oprócz stłuczonej szyby, uszkodzony został prawy błotnik i reflektor. Kierujący przebadani zostali na zawartość alkoholu. Byli trzeźwi. Na czas prowadzenia czynności zablokowano ulicę 1- go Sierpnia na wysokości Metalowca.

Przewiń do komentarzy











Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~roch

Pieszy ma pierwszeństwo wchodząc na pasy, lecz wcześniej musi się upewnić czy nie wchodzi bezpośrednio pod nad jeżdżający pojazd- bo to jest tez wtargniecie wg przepisow. Rowery maja jeszcze inaczej.
Powtarzanie w kolko i w reklamach , ze pieszy ma zawsze pierwszensto na pasach jest klamstwem.

magpie1

jakie przejście jest zakończone wypadkiem? co to jest przejście zakończone wypadkiem?

~J 23

Tytuł powinien brzmieć "Wtargnięcie rowerzysty na przejście zakończone wypadkiem"

~PZU

Rowery powinny mieć OC

~Zlopec

Wina rowerzysty ? Dziwne... zawsze winna jesy kierowcy...

~.......

Kierowcy nawet gdy przeprowadzam rower, czyli jestem pieszym nie potrafią się zachować i nie ustępują pierwszeństwa, chyba inflacja działa bo po wprowadzeniu 1500 zł mandatu za nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu zatrzymywał się każdy, teraz ignorancja.

~Mieszkaniec

Przykładnie ukarać rowerzystę, tak z 3 tyś kary.

~Lelelll

Zabrać prawo jazdy . Miasto rowerow stalowa miasto rowerow umiech

~Kibic

Niech dalej rowerzyści jaki kierowcy siedzą nosem w tel I na słuchawkach to będą widzieć i słyszeć. Do czego zmierzam wielokrotnie widzę jak kierowcy siedzą w tel.prowadzac samochód i niewidza nic oprócz tel.to samo rowerzyści . I uważam że jaki kierowca i rowerzysta powinni być ukarani mandatem żeby ich nauczyło że tel. Nie może być używany podczas jazdy samochodem i rowerem .

~tolerancja

większość rowerzystów w STW to drogowa zaraza....

~.... jan

.... rowerzyści bez zasad, psy bez kagańców to codzienność Stalowej Woli, już nawet policjanci sie do tego przyzwyczaili ..... trawniki zas..ne, psy biegają ,,szczęśliwe", rowerzyści panami miasta .....

~Piotrek

Szkoda mi tylko skody

~Pedalarze

Powinni obciążyć rowerzystę mandatem i za naprawę auta wtedy sie moze naucza ze to sa przejścia dla pieszych a nie jezdnia na rowery

~Pedalarze

Powinni obciążyć rowerzystę mandatem i za naprawę auta wtedy sie moze naucza ze to sa przejścia dla pieszych a nie jezdnia na rowery

~jabar

ty Fokur, chyba cię koń w głowę kopnął, naprawdę masz duży ubytek zwojów

~Fokur

Powinien tego rowerzyste zdrowiej rypnac

~Szkoda

Kierowcy :/ teraz będzie musiał naprawić auto :(