Wielki pożar na Grabskiego. Płonie wielka hala. UWAGA MIESZKAŃCY. Nie wychodźcie z domów!

Image

Do zdarzenia doszło w piątek 19.12. 2025 na Grabskiego około 20:30. W kilka minut ogień ogarnął całą niemal halę. Prezydent wydał specjalne oświadczenie. Mogło dojść do skażenia powietrza.

Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybki. W kilka minut objął 70% hali zakładu. Na miejsce przyjechała policja i wiele zastępów straży pożarnej. Na miejscu był tylko stróż, nie było innych pracowników. Od początku było wiadomo, że akcja gaśnicza potrwa wiele godzin, a straty będą duże.

Na miejsce zostało zadysponowanych 18 pojazdów pożarniczych, łącznie około 90 strażaków, w tym grupa dronowa z Przeworska i samochód specjalistyczny SPG z Łańcuta, z aparatami powietrznymi. Hala miała powierzchnie około 4 tys.m2.

Ostatecznie do rana pożar dogaszało ponad 25 zastępów straży pożarnych.

KOMUNIKAT – PILNE | Stalowa Wola

Uwaga Mieszkańcy Stalowej Woli! W związku z pożarem hali zakładu przetwarzającego paliwa alternatywne na terenie strefy przemysłowej proszę prewencyjnie ograniczyć wychodzenie na zewnątrz oraz nie wietrzyć pomieszczeń.

Czekamy na wyniki badań jakości powietrza. Po otrzymaniu informacji o wynikach komunikat zostanie utrzymany lub odwołany. Jestem w stałym kontakcie z Komendantem Państwowej Straży Pożarnej oraz pozostałymi służbami.

Przed 2:00 nad ranem prezydent Lucjusz Nadbereżny wydał kolejny "KOMUNIKAT: Brak zagrożenia dla jakości powietrza na terenie Stalowej Woli po pożarze hali."

Materiał video

Przewiń do komentarzy







Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~blokers

Czy przy okazji mógłby ktoś zająć się tymi plawiakami co palą śmieciami w domach? Śmierdzi od kilku lat i nikt tym nie potrafi się zająć? Okna nie da da się otworzyć tak cuchnie!

~Donaldinho

Może to ruskie podpaliły?

~hart

Teraz czuc smrod plastiku w powietrzu,a niby powietrze czyste smiech

~onegdaj

~Pławiak
cyt. „...bardzo szybko czujny, może miał przeczucie..."

~Ciocia

~Piast Tu-154
Idź i odśwież się w Sanie, nie jest tak bardzo zimno, woda jest bieżąca, bliżej elektrowni nawet ciepła, możesz śmiało się okąpać, uprać gacie i przetrzeźwiejesz przy okazji. A kaczki ode mnie pozdrów... Ciao...

~FDNY

Nasz clown Edek z OSP vel nowaGWIAZDA, inteligent, taka prawda, KIBIC, etc etc... zapewne opowie Nam w szczegółach o tym zajściu, było nie było, to przecież ochotniczy strażak. Dajmy mu tylko czas, niech chłopina dojdzie do siebie, znaczy się do służbowego komputera, co nastąpi w poniedziałek...

~Beeee

Czy to może wdzięczna UA?

~apsik

Czyżby znowu „widły" na kościanych występach?

~Mirek

~jurek majgier, a może tak byś puknął się w czoło o jakiś murek, jak cała hala spłonęła to wszystko w niej się spaliło, ale trzeba być ograniczonym by tego nie rozumieć. Wczoraj spłonęło a dzisiaj byś chciał oszacowanie strat.

~jurek majgier

Nie slychac biadolenia o wielkich stratach w sprzecie na hali,czyli puscili z dymem malo wartosciowe smieci a dostana z kilka milionow odszkodowania dzieki czemu beda premie i podwyzki dla kierownictwa.Byla ,,roza" czyli zaplanowane?

~Karol

Jak się cienko przędzie, to wykupić dobre ubezpieczenie ,a potem się spalić ,jak w ,,ziemi obiecanej,,.

~Karol

A dlaczego nie dostaliśmy alertów na telefon ?

~Wirus

Moglibyście jak zwykle napisać Wielki narodowy pożar.

~Hmmm

Mirek już nie jesteś edkiem ???

~neo

nie ma zanieczyszczenia powietrza bo nie było pomiaru wiec to logiczne xD a że hala pełna śmieci sie pali to co, zwykły kowalski spali kupke liści to straszą mandatami a nie wspomnę o paleniu węglem jaja

~Kaczafi

Co to tam się spaliło, Cellfast?

~Piast Tu-154

Kryłem sytuację przez wiele lat i udawałem, że wszystko gra, ale po demolce nie było to możliwe i wszystko wyszło na jaw.

~Piast Tu-154

Też straciłem pracę (dyscyplinarka), bo standardy higieny są obecnie bardzo wysokie, a gdzie mam się myć?

~Zadymiony

L.N już całkiem się odkleił ... Używa swojego FB do ogłaszania i odwoływania zagrożeń... Pociągnąć do odpowiedzialności za narażanie zdrowia mieszkańców to się nauczy co to alert RCB.

~Piast Tu-154

Kto z was we współczesnych czasach wytrzymałby 4 miesiące bez kuchni, bez łazienki, bez mediów, w grvzie i pyle, niech podniesie rękę i naciśnie przycisk. Miesiąc później dokonano włamania, rozvalono drzwi, rozvalono zamki, że nawet drzwi się nie zamykają. Nie mogę się myć, nie mogę nic ugotować i nie mam warunków. Otóż lokator przyprowadził ziomków z RJA i oni od razu jak weszli to zdemolowali pół mieszkania, meble i futryny łamali gołymi rękami, wynieśli meble, sprzęty i tak zostawili na weekend bez mediów, a potem obrazili się. Chcę, aby ktoś przywrócił dokładnie to, co było. Tylko tyle i aż tyle. Oglądajcie na TikToku, nazwa konta: ruined.home

~do poniżej

Jak z Huty zwalniali na bruk to nikt za nimi nie płakał,więc nie bierz na litosć.A trzepnąć to sobie możesz konia.

~Ewka

Ci co stracili pracę nie powinni się martwić. Nadbereźny otworzył tyle ekologicznych fabryk że bez problemu znajdą inną pracę od poniedziałku i jeszcze będą dziękować za ten pożar i uwolnienie ich od szkodliwych warunków.
Tylko nasz dobroczyńca Nadbereźny tak potrafi działać dla dobra mieszkańców.

~Płw

Bojar o to to hejterki piszą bo kasę z tego trzepią

~bojar

czy wy hejterzy nie wiecie że cześć ludzi straciła pracę bo ich stanowiska się spaliły? Za monitorem to każdy mądry bo to jego nie dotyczy.

~taka prawda

Panczenko miała rację.Ukry na zlecenie Putina.

~Hypno

Pięknie wiało wczoraj nad miasto z tej fabryki, "pomiar" rozumiem wykonany od zawietrznej i to nad ranem. Macie przedsmak co was czeka gdy to wszystko walnie z atomem na czele, brawo trucicieliusz

~Polan

stasek odkrył hamerykę. Będą o tobie pisać w książkach.

~Edziu

Przyjechał inspektorat środowiska z Rzeszowa.
Przekonamy się czy ktoś tu kłamie

~Pławiak

Wielki szacunek dla Pana prezydenta za czujność i opiekę nad mieszkańcami.

~Piast Tu-154

To nie Ruskie. To nie ISIS. To Gniew Boży.